۱۰ گام طلایی برای بهبود رتبه سایت

28 اردیبهشت 1401
10 گام طلایی برای بهبود رتبه سایت

کسب و کارهای اینترنتی به جزئی جدایی ناپذیر از شیوه های نوین کسب و کار تبدیل شده است. بنابراین اگر صاحب یک فروشگاه اینترنتی هستید حتما با این مقاله همراه شوید در ادامه پیرامون رتبه سایت و ۱۰ گام طلایی برای بهبود رتبه سایت توضیحاتی ارائه می گردد.

به عنوان صاحب یک کسب و کار اینترنتی قطعا دنبال جذب مشتری و افزایش فروش محصولات فروشگاه خود هستید. با کمی صرف زمان و تعیین استراتژی می توانید موقعیت خود را در صفحات نتایج موتور جستجو بهبود بخشیده و ارتقا دهید.

در این مقاله به ده گام طلایی برای بهبود رتبه سایت در جستجوی گوگل اشاره می کنیم و پیرامون هر مورد توضیحاتی ارائه می گردد.

۱_تجربه کاربری وب سایت خود را ارتقا دهید.

تجربه کاربر وب سایت خود را بهبود ببخشید. این جمله به چه معناست؟ بر اساس یک مطالعه در مورد عوامل رتبه بندی توسطSemRush، چهار عامل برتر رتبه بندی شامل بازدید از وب سایت، زمان حضور در سایت، صفحات در هر جلسه و نرخ پرش می باشد.

در برخی از مواقع همین که کاربر وارد سایت می شود با موانع زیادی روبه رو می شود و همین موانع کاربر را مصمم می سازد تا سریعا از صفحه وب سایت فروشگاهی شما خارج شود. به عنوان مثال چیدمان بی نظم و شلوغ صفحه و همچنین نبود اطلاعات کافی برای کاربر از جمله منوی سایت، قیمت محصولات و…

به عبارت دیگر، اگر استفاده از وب سایت فروشگاهی شما آسان و راحت باشد به طوری که اطلاعات ارزشمندی، ارائه دهد، قطعا بازدیدکنندگان بیشتری خواهید داشت که مدت زمان بیشتری را در سایت شما صرف می کنند و از صفحات بیشتری بازدید می کنند و همین صرف وقت بیشتر و جستجو در صفحات مختلف وب سایت فروشگاهی شما، باعث بهبود رتبه جستجوی شما می شود.

۲_ درج محتوای باکیفیت و بهینه شده

درج محتوای با کیفیت در وب سایت شما یکی از بهترین و مؤثرترین راه ها برای افزایش ترافیک و بهبود رتبه جستجوی می باشد. به عبارت دیگر، داشتن محتوای عالی و مرتبط در یک صفحه برای رتبه بندی مهم تر از تجربه صفحه است. به عنوان مثال وقتی یک مقاله را در وب سایت خود درج می نمایید مطمئن شوید که محتوای درج شده بدون اشتباه تایپی و ضمنا غنی از کلمات کلیدی بهینه سازی شده می باشد. محتوای درج شده در وبسایت شما باید بتواند به نیازهای خاص مخاطب هدف شما پاسخ دهد و همچنین شامل لینک های ارزشمند به محتوای داخلی و خارجی نیز باشد.

۳_ بک لینک های بیشتری دریافت کنید

بک لینک ها به چه چیزی اطلاق می شوند؟ بک لینک ها پیوندهایی از سایت های دیگر به سایت شما هستند. این مورد یکی از مؤثرترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل محسوب می شود.

اما نقش بک لینک ها چیست؟ لینک های دریافتی  به محتوای وب سایت شما اگر از دامنه های معتبر باشد مطمئنا اعتبار سایت شما را نشان می دهند، همچنین ترافیک را به ارمغان می آورند و رتبه بندی جستجوی سایت شما را بهبود می بخشند.

۴_ سرعت لود شدن صفحه

زمان بارگذاری صفحه سایت یکی از معیارهای Core Web Vitals کلیدی در ارتقای اخیر گوگل است، بنابراین باید مطمئن شوید که سایت شما تا حد امکان سریع است. هر چه سرعت لود صفحه سایت سریعتر باشد در بهبود و ارتقای رتبه جستجو موثرتر خواهد بود و ضمنا باعث ایجاد یک تجربه کاربری فوق العاده عالی خواهد شد.

۵_لینک های بی کیفیت و ضعیف را شناسایی و برطرف کنید.

خطای ۴۰۴ تجربه ای است که اکثر کاربران در جستجوی های خود در محیط گوگل با آن مواجه شده اند. وجود لینک های با کیفیت در وب سایت شما یکی از بهترین راه های برای افزایش ترافیک سایت و ایجاد اعتبار سایت فروشگاهی شما می باشد. لازم به ذکر است لینک هایی که خطای ۴۰۴ را نشان می دهند، هم به تجربه کاربر و هم به رتبه جستجوی شما در طولانی مدت آسیب می زنند.

برای پیدا کردن لینک های شکسته، می توانید از یک ابزار مانند BrockLinkCheck یا Dead Link Checker استفاده کنید.

۶_ تصاویر سایت فروشگاهی خود را بهینه کنید.

بهینه سازی تصاویر چیست؟ بهینه سازی تصاویر در وب سایت برای افزایش سرعت سایت شما و شناسایی آسان تصاویر در صفحات وب شما برای Google بسیار مهم و کاربردی است.

بنابراین اطمینان حاصل کنید که تمام تصاویر وب سایت شما فشرده شده اند، دارای نام فایل های توصیفی هستند و شامل متن Alt یا جایگزین نیز می باشند.

۷_ استفاده از تگ های هدر H1و H2

هدرها نه تنها محتوای شما را خواناتر می کنند بلکه پیدا کردن آن ها برای موتورهای جستجو نیز آسان تر خواهد بود. به عبارت دیگر، ارتباط

قوی بین رتبه جستجوی گوگل و استفاده از تگ های هدر در متن وجود دارد به طوری که تگ های هدر راهی عالی برای نشان دادن ساختار محتوای وب سایت شما و تأکید بر نکات کلیدی وب سایت شما هستند.

۸_ بهینه سازی برای جستجوی محلی

خیلی از کاربران ترجیح می دهند لوازم مورد نیاز خود را از نزدیک ترین فروشگاه تهیه نمایند و این موضوع در مورد فروشگاه های اینترنتی نیز صدق می کند.

در حال حاضر، افراد بسیاری از تلفن های هوشمند خود برای جستجوی مشاغل “نزدیک من” استفاده می کنند. برای نشان دادن کسب و کارتان در جستجوهای محلی می توانید از طریق Google Posts کسب و کارتان را در فهرست های راهنماهای محلی فهرست کنید.

۹_ بهینه سازی برای جستجوی صوتی

برخی از کاربران ترجیح می دهند جستجوی صوتی را جایگزین جستجوی محلی نمایند. هر چند که براساس مطالعه ای که توسط Perficient انجام شده است، جستجوی صوتی دیگر در حال رشد نیست، اما بیش از ۶۰ درصد از افراد مورد بررسی همچنان معتقدند جستجوی صوتی روش ترجیحی آنها برای پرسیدن سوال در تلفن هوشمندشان محسوب می شود.

برای گنجاندن عبارات جستجوی صوتی در محتوای وب سایت خود حتما از جملات کامل به جای کلمات کلیدی تکی به سبک مکالمه طبیعی استفاده کنید.

۱۰_ موقعیت صفر را هدف بگیرید

در برخی مواقع کاربر در جستجوی گوگل سوالی می پرسد و گوگل بعضا محتوا را از یک وب سایت مربوطه بیرون می کشد و آن را در یک قطعه ویژه یا جعبه پاسخ در بالای نتیجه جستجوی شماره ۱ به نمایش می گذارد. قرار دادن محتوا در یک قطعه ویژه یک راه مؤثر برای افزایش ترافیک است (قطعه ها شامل پیوند به صفحه ای است که محتوا از آنجا آمده است).

تمام موارد موجود در این مقاله برای فروشگاه های اینترنتی حوزه های مختلف کاربردی و مهم است. حساسیت موضوع برای فروشگاه های اینترنتی پوشاک و البسه نیز صدق می کند. به عنوان عرضه کننده انواع البسه به صورت عمده و خرده اقدام به راه اندازی یک وب سایت فروشگاهی نموده اید با این وجود بعد از مدتی از روند کار و میزان فروش راضی نیستید. برای یک کسب و کار موفق اینترنتی باید به رتبه سایت توجه نمایید و در راستای بهبود و ارتقای رتبه سایت خود از اطلاعات به روز استفاده نمایید.

0
۰
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

محصولات و برندها

پشتیبانی واتس آپ...
نیاز به راهنمایی دارید؟
پوشاک امی (عرضه مستقیم پوشاک اروپایی)
سلام
به وبسایت امی خوش آمدید.

چطور میتونم کمکتون کنم؟