هلدینگ لیدل

21 اردیبهشت 1399
هلدینگ لیدل

هلدینگ لیدل یک فروشگاه زنجیره ای فعال در حوزه جهانی است که در شهر Neckarsulm آلمان مستقراست. لیدل دارای بیش از ۱۰ هزار فروشگاه فعال در سراسر اروپا و ایالات متحده است. مالک این شرکت آقای دیتر شوارتز است. او همچنین مالک فروشگاه­ های زنجیره­ای هندل شاف (Handelshof) و هایپر مارکت کاف لند (Kaufland) می باشد.

لیدل در چندین بازار از جمله ایالات متحده فعالیت دارد و رقیب اصلی یک شرکت آلمانی به نام آلدی (Aldi) است. این شرکت تقریباً در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا فروشگاه دارد. بعلاوه هلدینگ لیدل در کشورهای سوئیس، صربستان، انگلستان و ایالات متحده مشغول به فعالیت می باشد.

 

تاریخچه هلدینگ لیدل

آقای یوزف شوارتز پدر دیتر شوارتز در سال ۱۹۳۰ با یک عمده فروش میوه شراکت خود را آغاز می کند، که این امر نقطه عطف تبدیل شدن هلدینگ لیدل به یک عمده فروش مواد غذایی است.

دیتر شوارتز در سال 1977 سوپرمارکت های تخفیفی خود را راه اندازی کرد.

دیتر شوارتز در سال ۱۹۷۷ سوپرمارکت های تخفیفی خود را راه اندازی کرد. او نمی خواست از نام شوارتز مارکت (Schwarz-Market) برای فروشگاه های تخفیفی خود استفاده کند و تمایل داشت از نام تجاری شریک سابق پدرش یعنی لیدل استفاده کند و نام آنرا هلدینگ لیدل بگذارد؛ ولی دلایل قانونی مانع از آن می شد که بتواند از این نام تجاری استفاده کند. او پس از مطالعه یک مقاله مرتبط در روزنامه پی برد که لیدل نام یک نقاش و مدرس بازنشسته به نام لودویگ لیدل است. بنابراین آقای دیتر شوارتز امتیاز این اسم را به قیمت یک هزار مارک از معلم بازنشسته خریداری کرد.

هلدینگ لیدل که بخشی از گروه شوارتز است، با فروش سالانه ۱۰۴.۳ میلیارد یوریی پنجمین خرده فروش بزرگ جهان است. اولین فروشگاه زنجیره ای تخفیفی لیدل با تبعیت از مفهوم برند آلمانی به نام آلدی (Aldi) در سال ۱۹۷۳افتتاح شد. آقای شوارتز کالاهایی را که فروش خوبی نداشت از زنجیره فروش حذف کرد و سعی کرد تا خرده فروشی های خود را با حداقل هزینه نگهداری کند. زنجیره تخفیف لیدل در سال ۱۹۷۷، بیش از ۳۳ فروشگاه فعال داشت.

فروشگاه لیدل در شهر میدلزبرو انگلستان

اولین فروشگاه هلدینگ لیدل در شهر میدلزبرو انگلستان

این شرکت اولین فروشگاه خود را در سال ۱۹۹۴ در انگلستان افتتاح کرد. از آن زمان تا کنون، لیدل انگلستان (Lidl UK) پیوسته در حال رشد است و اکنون بیش از ۷۶۰ فروشگاه تخفیفی فعال در انگلستان دارد. سهم این شرکت در بازار مواد غذایی انگلستان ۵ درصد است، به همین دلیل به عنوان بازیگر کوچکی این حوزه در انگلستان شناخته می شود.

لیدل در شهر گرینویو کارولینای جنوبی در ایالات متحده

این شرکت مقر ایالات متحده خود را در ژوئن سال ۲۰۱۵ در ایالت ویرجینیا در شهر آرلینگتون تأسیس کرد. مراکز توزیع عمده هلدینگ لیدل در شهر مبان ایالت کارولینای شمالی و اسپوتسیلوانیای ایالت ویرجینیا قرار دارند. لیدل ابتدا فروشگاه هایی در ساحل شرقی میان ایالت های ویرجینیا و جورجیا افتتاح کرد. همچنین آن ها اولین فروشگاه خود را در شهر ویرجینیابیچ یکی از بزرگترین شهرهای ایالات ویرجینا در سال ۲۰۱۷ افتتاح کردند. هلدینگ لیدل در نظر داشت تعداد فروشگاه های خود در ایالات متحده تا سال ۲۰۱۸ به ۱۰۰ شعبه برساند.

هلدینگ لیدل همچنین ۲۷ فروشگاه دیگر را در نوامبر ۲۰۱۸ در بهترین نقاط بازار در شهرهای نیویورک و نیوجرسی افتتاح کرد. همچنین اولین فروشگاه خود را در دسامبر سال ۲۰۱۸ در مرکز خرید استاتن آیلند شهر نیویورک افتتاح کردند.

مدل تجاری هلدینگ لیدل

این شرکت برخلاف رقیب سنتی خود یعنی آلدی (Aldi)، دارای محصولات بیشتر با مارک های متنوع تری می باشد. هلدینگ لیدل هر یک از محصولات غذایی لذیذ خود را در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا تولید و با قیمت مناسبی در سراسر جهان توزیع می کند. همچنین آن ها بسیاری از مواد اولیه خود را از کشورهایی که فروشگاه در آن واقع است، تأمین می کند. لیدل همانند رقیب خود یعنی آلدی (Aldi)، سفارشات هفتگی متفاوتی و خاصی دارد به طوری که کالاهای غیر خوراکی آن با گذر زمان و تغییر فصول، تغییر می کند.

هلدینگ لیدل در انگلستان در نوع بازاریابی و ارائه مزایا به کارمندان و حقوق و دستمزد آن ها و ارائه تخفیف برای کارکنان خود رویکرد متفاوتی نسبت به آلمان اتخاذ کرده است.

برای راه اندازی این سرویس جدید هلدینگ لیدل نیاز به سرمایه گذاری زیادی داشتند. به همین دلیل رونی گوتشلیج که به مدت شش سال تا سال ۲۰۶ مدیریت نمایندگی انگلستان را بر عهده داشت، مسئولیت این امر را برعهده گرفت ولی به دلیل هزینه های زیادی که این سرویس در برداشت، سبب تنش در دفتر مرکزی شد، به همین دلیل آقای رونی گوتشلیج به طور غیر منتظره ای از شرکت جدا شده و به جای ایشان یک مدیر فروش اتریشی جایگزین ایشان شد.

هلدینگ لیدل برای انگلستان برنامه های جاه طلبانه ای داشت به طوری که تعداد فروشگاه های خود را به ۱۵۰۰ شعبه رساند و تنها از ۶۳۰ شعبه خود در انگلستان بالغ بر ۴.۷ میلیارد پوند درآمد داشت.

سرویس ها و خدمات لیدل (Lidl)

سرویس ها و خدمات هلدینگ لیدل

در ژانویه ۲۰۱۲ هلدینگ لیدل تصمیم گرفت تعدادی نانوایی در فروشگاه های خود در سراسر اروپا راه اندازی کند. نانوایی ها از یک فضای کوچک با تعدای اجاق برای پخت به همراه محلی که نان و شیرینی های پخته شده به نمایش گذاشته شود تشکیل می شد. در آغاز کار برای اینکه مشخص شود آیا تقاضا برای محصولات تازه پخته شده در فروشگاه وجود دارد یاخیر، نانوایی ها در تعداد محدودی از فروشگاه ها مورد آزمایش قرار گرفتند.

در آگوست ۲۰۱۳ لیدل انگلستان (Lidl UK) سرویس برای چاپ عکس سریع و در لحظه احداث کرد. این سرویس چاپ عکس مشتریان را با تخفیف قابل توجهی انجام می داد.

لیدل ایالات متحده (Lidl UK) در ماه می سال ۲۰۱۹ برای آزمایش یک سرویس آنلاین تحویل درب منزل، تحت عنوان Boxed.com شروع به همکاری کرد.  همچنین آن ها اولین فروشگاه خود در سال ۲۰۲۰ را در لانگ آیلند نیویورک افتتاح کرد. در ضمن هلدینگ لیدل برای تحویل مواد غذایی به درب خانه ها با شرکت تارگت کارپ (Target Corp) وارد همکاری شد.

محصولات هلدینگ لیدل

لیدل فقط با تولید کنندگانی کار می کند که با استاندارها و ارزش های آن ها(Lidl) مطابقت داشته باشد، به همین خاطر منشأ محصولات برای لیدل خیلی مهم است. لیدل انگلستان (Lidl UK) دو سوم محصولات خود را از داخل انگلستان تامین می کند. هلدینگ لیدل از کشاورزان انگلستان حمایت و به این کار خود افتخار می کند.

لیدل وظیفه دارد مطمئن شود که مواد اولیه مورد استفاده سالم تهیه شده باشند، به همین خاطر در انتخاب مواد اولیه برای تولیدات محصولات بسیار با دقت عمل می کند. هلدینگ لیدل برای حفظ استاندارهای سلامتی از سوی تأمین کنندگان مواد اولیه، با اتحادیه جنگل های بارانی و شورای نظارت بر امور دریایی همکاری می کند.

زیرشاخه ها

هلدینگ لیدل دارای زیر شاخه های متعددی در قسمت لباس و پوشاک است. از این میان می توان به برند لیورجی در قسمت مردانه، اسمارا برای بخش زنانه، لوپیلو و پپرتس برای گروه سنی کودکان و نوجوانان و کریویت و کریویت پرو در قسمت ورزشی اشاره کنیم.

اختلافات (امور حقوقی)

مواد غذایی
 • در سال ۲۰۱۸ گزارش شد که هلدینگ لیدل کالباس خام را از لهستان به آلمان وارد می کند. کشاورزان خوک در آلمان نگران این بودند که تب خوکی آفریقا به آلمان سرایت کند.
 • در سال ۲۰۱۷ ، هلدینگ لیدل درگیر بحث و جدال در مورد تخم های آلوده به حشره کش فیپرنیل شد .
 • در سال ۲۰۱۴ ، یک کارگر سابق Lidl UK پس از گزارش تخلف از ایمنی مواد غذایی و مورد اذیت و آزار گرفتن در محل کار خود ، علیه لیدل برنده پرونده شد.
 • در سال ۲۰۱۳ یکی از زنجیره های فروشگاه های هلدینگ لیدل با فروش گوشت اسب سبب رسوایی این مجموعه شد.
 • در سال ۲۰۱۱، استیک های گوشت چرخ شده این شرکت تحت برچسب Lidl Steak Country حاوی باکتری Coli بود، که سبب بروز بیماری در فرانسه شد و ۱۸ نفر در این کشور به شدت بیمار شدند که عمدتاً بچه ها بودند. بسیاری از این کودکان در طول عمر خود نیاز به درمان دارند؛ همچنین یکی از این کودکان به شدت ناتوان شد و بعد از مدتی درگذشت.
 • در سال ۲۰۱۰ ، پنیر فروخته شده تحت لیبل خصوصی Lidl Reinhardshof حاوی باکتری لیستریا بود. یک نفر در آلمان پس از خوردن پنیر، در اثر مسمومیت غذایی درگذشت. به دلیل نقض قانون مواد غذایی، هلدینگ لیدل یک و نیم میلیون یورو جریمه شد.

شرایط کار و حقوق کار

فروشگاه­ها و انبارها

 • رسوایی از بار سنگین کاری در سال ۲۰۱۷، موجب ترس و وحشت کارگران هلدینگ لیدل در فرانسه شد.
 • در سال ۲۰۱۷ ، دادگاهی علیه تلاش های Lidl UK برای سرکوب نمایندگی اتحادیه­های کارگری در Bridgend ولز، حکم صادر کرد.
  • در سال ۲۰۱۵ ، یکی از کارگران انبار هلدینگ لیدل با آویزان کردن خود در محل کار خود در یکی از شهرها  فرانسه خودکشی کرد. طبق بررسی های بازرسی کار، مسئولان هلدینگ لیدل بارها و بارها با اظهارات توهین آمیز، کارگر را مورد اذیت و آزار داده بود. این کارگر به یکی از بستگان خود گفته بود که کار پنج کارمند را انجام داده است.
 • در سال ۲۰۱۴ ، به کارمندان هلدینگ لیدل در انگلستان دستور داده شد که به زبانی غیر از زبان انگلیسی ، حتی ولیسی (زبانی که در ولز استفاده می شود) ، با مشتریان لیدل صحبت نکنند. انجمن زبان ولزی (Cymdeithas yr Iaith) گفت این سیاست “وحشتناک” است. جیمی بوان ، رئیس Cymdeithas yr Iaith ، گفت که “از آنجا که لایحه زبان ولزی چهار سال پیش تصویب شد ، متوقف کردن صحبت کردن کارمندان با زبان ویلسی غیرقانونی است”.
 • در سال ۲۰۰۶ ، اتحادیه کارگری آلمان نسخه جدیدی از کتاب سیاه در مورد هلدینگ لیدل در اروپا را منتشر کرد. این کتاب برگرفته از حساب کارمندان گذشته و حال هلدینگ لیدل بود. این شامل بسیاری از انتقادات گسترده علیه زنجیره مواد غذایی است. به عنوان مثال، یک سیاست ضد بارداری در شعبه پرتغال ذکر شده است.

فروشگاه­ های هلدینگ لیدل

از سال ۲۰۱۹ لیدل در ۲۹ کشور جهان حضور داشت.

کشور تعداد فروشگاه ها
آلمان ۳،۳۰۱
فرانسه ۱۵۰۰
انگلستان ۷۶۱
لهستان ۷۰۰
ایتالیا ۶۰۰
اسپانیا ۶۰۰
هلند ۴۱۱
بلژیک ۳۰۰
رومانی ۲۵۶
کشور پرتغال ۲۴۷
یونان ۲۳۲
اتریش ۲۳۰ 
جمهوری چک ۲۲۰
فنلاند ۱۸۱ + ۴ فروشگاه های فروشی 
مجارستان ۱۷۲
سوئد ۱۷۱ 
ایرلند ۱۵۶ 
اسلواکی ۱۳۲
دانمارک ۱۲۵
بلغارستان ۱۰۰ 
کرواسی ۱۰۰ 
سوئیس ۱۰۰ 
ایالات متحده ۹۴ 
اسلوونی ۵۴ 
لیتوانی ۴۸ 
صربستان ۳۹
قبرس ۱۷
لوکزامبورگ ۱۰
مالت ۸
لتونی در ساخت و ساز ، ۱۰ فروشگاه برنامه ریزی شده اند تا سال ۲۰۲۰ افتتاح شوند. 
استونی در ساخت و ساز ، ۹ فروشگاه برنامه ریزی شده اند تا سال ۲۰۲۰ افتتاح شوند. 
کل فروشگاه های LIDL ۱۰،۸۴۷

هم اکنون هلدینگ لیدل زنجیره ای موفق از فروشگاه های مواد غذایی است که با بیش از ۴۰ سال سابقه کاری در اروپا در ۳۲ کشور جهان فعالیت می­کند. محصولات خوراکی و غیر خوراکی را بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در بیش از ۱۰ هزار و ۸۰۰ فروشگاه در ۲۹ کشور جهان ارائه می­دهد.

فروشگاه بزرگ پوشاک امی، بعنوان یکی از اصلی ترین عرضه کننده گان پوشاک هلدینگ لیدل ، در حوزه فروش خرده و عمده مشغول به فعالیت است.

2
۲۵
برچسب ها :

دیدگاه شما

۲۵ دیدگاه

 • v bucks generator
  ۰۸ مهر ۱۳۹۹

  Greetings from Colorado! I’m bored to tears at work so I decided to check out your blog on my iphone during lunch break. I love the info you provide here and can’t wait to take a look when I get home. I’m shocked at how quick your blog loaded on my phone .. I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyways, fantastic site!|

 • سعيد آصفي
  ۲۴ مهر ۱۳۹۹

  براي من ايميل اومده كه از كوپن ٥٠٠يورويي خودم استفاده كنم
  نميدونم بايد چيكار كنم راهنمايي ميخوام

 • free v bucks generator
  ۲۴ آبان ۱۳۹۹

  Hi everyone, it’s my first pay a visit at this website, and piece of writing is actually fruitful designed for me, keep up posting these articles or reviews.|

 • Leslie
  ۱۰ بهمن ۱۳۹۹

  Interesting blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
  A theme like yours with a few simple tweeks would really make my blog shine.
  Please let me know where you got your design. Thanks

 • Clarence
  ۱۰ بهمن ۱۳۹۹

  I will right away clutch your rss feed as I can’t in finding
  your e-mail subscription hyperlink or newsletter service. Do you have any?
  Please permit me recognize so that I could subscribe.
  Thanks.

 • Keenan
  ۱۱ بهمن ۱۳۹۹

  I think that everything wrote made a lot of sense.

  However, what about this? what if you were to write a killer headline?
  I ain’t suggesting your content is not solid., but suppose
  you added something that grabbed people’s attention? I mean لیدل؛ هلدینگ لیدل(Lidl) | فروشگاه بزرگ پوشاک
  امی is a little plain. You could look at Yahoo’s front page and
  watch how they write post headlines to get people to open the links.
  You might add a related video or a related pic or two to get readers excited
  about everything’ve got to say. Just my opinion, it could bring your posts a little livelier.

 • Clark
  ۱۱ بهمن ۱۳۹۹

  I am regular reader, how are you everybody? This post posted at this web page is really nice.

 • Margarita
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۰

  Hi! This is kind of off topic but I need some guidance from
  an established blog. Is it very hard to set up your own blog?
  I’m not very techincal but I can figure things out pretty quick.
  I’m thinking about setting up my own but I’m not sure where
  to begin. Do you have any ideas or suggestions? With thanks

 • Nicole
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۰

  Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wished to mention that I’ve really enjoyed browsing your blog posts.

  In any case I will be subscribing in your rss feed and I hope you write once more very soon!

 • Mary
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۰

  Quality articles or reviews is the main to attract the people to
  go to see the site, that’s what this website is providing.

  0mniartist asmr

 • Erin
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۰

  Greetings! Very helpful advice within this article! It is the
  little changes which will make the most important changes.
  Many thanks for sharing! asmr 0mniartist

 • Jonah
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۰

  Yes! Finally something about 0mniartist. asmr 0mniartist

 • Lizette
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۰

  Every weekend i used to visit this website, as i wish for enjoyment, as this this website
  conations actually good funny data too. 0mniartist asmr

 • Shirley
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۰

  Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wished to say that I have really loved surfing around your weblog posts.
  After all I will be subscribing in your feed and I hope you write again very soon! asmr 0mniartist

 • Prince
  ۳۱ تیر ۱۴۰۰

  I know this if off topic but I’m looking into starting
  my own weblog and was curious what all is needed to get setup?
  I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty
  penny? I’m not very web savvy so I’m not 100% certain. Any suggestions or advice would be greatly appreciated.
  Thank you

 • Shelton
  ۳۱ تیر ۱۴۰۰

  I all the time used to read article in news papers but now as I am a user of internet therefore
  from now I am using net for content, thanks
  to web.

 • Russell
  ۰۳ مرداد ۱۴۰۰

  Incredible! This blog looks just like my old one! It’s on a entirely different subject but it has pretty much the same layout and design. Wonderful choice of
  colors!

 • Klaudia
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۰

  Very descriptive blog, I loved that a lot. Will there be
  a part 2?

 • Salina
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۰

  Hey there! I just wanted to ask if you ever have any problems
  with hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing several weeks of hard
  work due to no backup. Do you have any methods to prevent hackers?

 • Rayford
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۰

  Hello There. I found your blog using msn. This is a really well written article.
  I’ll be sure to bookmark it and return to read
  more of your useful information. Thanks for the post. I’ll definitely comeback.

 • Hannelore
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۰

  What’s Happening i am new to this, I stumbled upon this I have discovered It absolutely useful and it
  has helped me out loads. I hope to give a contribution & aid other customers like its helped me.
  Good job.

 • Ferne
  ۱۷ مهر ۱۴۰۰

  Artikkelen er virkelig nyttig så vel som virkelig motiverende.

 • Ron
  ۱۸ آذر ۱۴۰۰

  I do not know if it’s just me or if everybody else experiencing problems with your site.
  It appears as though some of the written text on your content are running off the screen. Can somebody else please provide feedback
  and let me know if this is happening to them too?
  This could be a problem with my web browser because I’ve had
  this happen before. Thank you

 • Jose
  ۲۹ آذر ۱۴۰۰

  Pretty! This has been an incredibly wonderful post. Many thanks for
  providing these details.

 • Winifred
  ۱۵ دی ۱۴۰۰

  Great post. I was checking constantly this blog and
  I am impressed! Very useful info specially the last part 🙂 I care
  for such information much. I was seeking this particular info
  for a very long time. Thank you and good luck.

محصولات و برندها

پشتیبانی واتس آپ...
نیاز به راهنمایی دارید؟
پوشاک امی (عرضه مستقیم پوشاک اروپایی)
سلام
به وبسایت امی خوش آمدید.

چطور میتونم کمکتون کنم؟