بهترین نرم افزارهای طراحی لباس

06 اسفند 1400
designing-software

اگر می خواهید برای طراحی مد به مدرسه بروید، یا عاشق طراحی لباس هستید. وقتی صحبت از طراحی مد می شود، دیگر مداد و دفترچه طراحی آن را ایجاد نمی کند. این روزها متخصصان از بهترین نرم افزار طراحی لباس استفاده می کنند!

بهترین نرم افزار طراحی لباس می تواند تجسم لباس دو بعدی و سه بعدی ایجاد کند. بسیاری از ابزارهای طراحی مد نیز توانایی ایجاد الگوهای خیاطی را دارند. نرم افزار های طراحی همچنین هزاران گزینه رنگ و الگو را برای زنده کردن هنر طراحی لباس ارائه می دهد.

در این مقاله یاد می گیرید که با نرم افزار طراحی لباس چه کارهایی می توانید انجام دهید. همچنین مروری بر محبوب ترین برنامه های طراحی موجود در بازار خواهید داشت. در نهایت، نکاتی را در مورد نحوه استفاده از نرم افزار طراحی برای خود کشف خواهید کرد!

آیا طراحان مد از نرم افزار استفاده می کنند؟

using-designing-software

هم طراحان مد و هم دانشجویان از نرم افزارهای کامپیوتری برای کمک به ایجاد طرح های لباس امروزه استفاده می کنند. در واقع، در دنیای دیجیتال امروزی، تقریباً همه افرادی که در صنعت پوشاک فعالیت می کنند به طراحی های کامپیوتری وابسته هستند!

این برنامه ها با اجرای اندازه گیری ها و ویژگی های طراحی برای کاربر، زمان زیادی را برای طراحان صرفه جویی می کنند. آن ها همچنین می توانند کارهای شگفت انگیزی مانند تبدیل مفهوم لباس به یک الگوی خیاطی دو بعدی انجام دهند. برخی از برنامه‌ ها حتی می‌توانند یک طرح لباس را روی یک چاپگر سه بعدی چاپ کنند تا تجسم سه بعدی واقعی را ارائه دهند!

به علاوه، مفاهیم طراحی دیجیتال امکان اشتراک گذاری آسان را فراهم می کند. آن ها بازتولید دقیق تری از طرح را در هر سطح، تا تولید محصول تضمین می کنند.

دوران ترسیم یک مفهوم هنری روی یک تکه کاغذ خیلی وقت است که گذشته است. دانش آموزان در مدرسه طراحی از Adobe Illustrator برای یادگیری اصول طراحی دیجیتال استفاده می کنند. طراحان حرفه ای طیف وسیعی از گزینه های CAD را در دسترس خود دارند.

برنامه طراحی CAD

CAD design program

برنامه طراحی CAD چیست؟ CAD مخفف طراحی به کمک کامپیوتر است. این به معنای نرم افزار یا یک برنامه مبتنی بر وب است که بخشی از کار را برای هنرمند انجام می دهد.

برنامه های CAD کمک ارزشمندی برای طراحی مفهومی ارائه می دهند. آن ها اغلب گزینه هایی را برای انتخاب طرح های رنگی و تنظیم شکل ها و اندازه ها نیز ارائه می دهند. علاوه بر این، دنیای مد این روزها به سمت طراحی های چاپ سه بعدی گرایش پیدا کرده است.

طرح های سه بعدی تجسم های معتبری از طرح های لباس را نشان می دهد. بسیاری از برنامه های CAD به طراحان اجازه می دهد تا طرحی را ایجاد کنند که به راحتی در یک چاپگر سه بعدی کپی شود!

design program

بسیاری از برنامه های طراحی لباس CAD نیز گزینه هایی را برای ترجمه مفهوم لباس به الگوی دوخت ارائه می دهند. حتی ساده ترین لباس، مانند تیشرت، معمولا بیش از یک تکه پارچه به هم دوخته شده است. هر یک از آن قطعات به الگوی خاص خود نیاز دارد.

می توانید به الگوهای خیاطی مانند تکه تکه های پازل یک لباس فکر کنید. یادگیری نحوه تبدیل مفهوم طراحی به الگوی دو بعدی نیز یک علم خاص است و برنامه های کامپیوتری می توانند این روند را ساده کنند!

آیا طراحی لباس دیجیتال برای شما مناسب است؟

اگر قصد دارید به مدرسه طراحی مد بروید، خط لباس خود را راه اندازی کنید یا طرح های خود را بفروشید، این روزها باید از طراحی دیجیتال استفاده کنید. اگر دوست دارید لباس های خود را برای سرگرمی طراحی کنید، باید خودتان تصمیم بگیرید که آیا می خواهید از طراحی دیجیتال استقبال کنید یا خیر.

 digital clothing design

درست است که اگر هیچ پیشینه ای در زمینه طراحی گرافیک نداشته باشید، ممکن است با محدودیت یادگیری مواجه شوید. با این اوصاف، اغلب می‌توانید آموزش‌های آنلاین ارزشمندی را بیابید که به شما کمک می‌کند تا با تفکر دیجیتالی برای طراحی لباس‌های خود سازگار شوید.

۱۵ مورد از بهترین گزینه نرم افزار طراحی لباس


نرم افزار طراحی مد

شما می توانید طیف گسترده ای از گزینه های نرم افزار طراحی لباس را در بازار بیابید که برخی با ویژگی های منحصر به فرد و بسیاری با برچسب قیمت بالا هستند. قبل از انتخاب بهترین نرم افزار برای نیازهای خود، باید بدانید که محبوب ترین برنامه ها چه چیزی را ارائه می دهند.

Adobe Illustrator .1

Adobe Illustrator

Adobe Illustrator اگرچه از نظر فنی یک ابزار طراحی مد نیست. اما Adobe Illustrator همچنان در مدارس طراحی محبوب است. این برنامه به دانش آموزان یک مقدمه قوی با نرم افزار گرافیک برداری ارائه می دهد.

این نوع نرم افزار از ریاضیات و هندسه برای ایجاد تصاویر با وضوح بالا استفاده می کند. در روش کشیدن و رها کردن یا کلیک و کشیدن مانند برخی از برنامه های طراحی ساده تر کار نمی کند. برخی از طراحان بازی های ویدیویی نیز از این نوع نرم افزارها استفاده می کنند!

از آنجایی که بسیاری از دانشجویان طراحی از این برنامه استفاده می کنند، می توانید هزاران آموزش مفید را به صورت آنلاین پیدا کنید. این به شما کمک می کند تا نحوه استفاده از این برنامه عمومی را برای طراحی لباس شروع کنید.

۲. Browzwear

Browzwear

Browzwear بر طراحی لباس سه بعدی پیشرفته تمرکز دارد. استفاده از طراحی سه بعدی مزایای زیادی دارد. از جمله توانایی تست تناسب یک طرح قبل از تولید. این شرکت طراحی مستقر در سنگاپور در گرایش های طراحی پیشرو است.

این شرکت چندین بسته نرم افزاری مختلف از جمله VStitcher و Lotta را ارائه می دهد. لوتا بیشتر بر روی مبانی طراحی مفهومی تمرکز دارد. VStitcher به شما توانایی جامع تری برای ساخت مفاهیم، ​​استفاده از تناسب با حرکت واقعی و حتی پیش نویس الگوهای خیاطی می دهد!

نقطه ضعف این نرم افزار عالی این است که برای یک کاربر کاربردی نیست. شما می توانید یک نسخه ی نمایشی رایگان از این نرم افزار دریافت کنید، اما باید برای قیمت گذاری درخواست دهید. معمولاً شرکت‌های بزرگ این برنامه را می‌خرند و تعداد معینی کاربر را انتخاب می‌کنند و به ازای هر کاربر اضافی، هزینه بیشتری می‌پردازند.

۳. C-Design Fashion

C-Design Fashion

C-Design Fashion چرخه عمر تولید لباس شما را ساده می کند. این برنامه به شما کمک می کند تا طرح را به عنوان بخشی از فرآیند ایجاد محصول به اشتراک بگذارید و نشر کنید.

این برنامه یک راه متمرکز برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد طرح های شما، مانند نمودارهای اندازه ارائه می دهد. همچنین به شما اجازه می دهد تا تغییرات هنری مانند طرح های رنگی ایجاد کنید. به علاوه، راه‌های آسانی برای آپلود طرح‌های دیجیتالی شما از نرم‌افزارهای دیگر مانند Adobe Illustrator ارائه می‌دهد.

ویژگی مهمتر دیگری که دارد این است که این نرم افزار می تواند در محیط های تجاری کوچک و بزرگ کار کند.

۴. CLO 3D

CLO 3D

CLO 3D یک راه حل سه بعدی از برنامه CAD به صورت بصری و تعاملی برای طراحی لباس ارائه می دهد. همچنین ویژگی های کلیدی مانند ایجاد الگوی خیاطی دو بعدی را ارائه می دهد. تمرکز اصلی آن در قلمرو ۳D نهفته است، با این حال، طیف گسترده ای از گزینه ها برای اندازه، طرح های رنگی، و سبک ها را در اختیار شما قرار می دهد.

می‌توانید ترفندهای طراحی سه‌بعدی فانتزی مانند اضافه کردن چین‌ها و لایه‌ها به یک طرح سه‌بعدی را به آن بدهید. همچنین اینکه طرحی به وجود آورید که به نظر برسد لباس در حال حرکت است!

این محصول یک دوره آزمایشی رایگان ۳۰ روزه را ارائه می دهد تا به شما فرصتی بدهد تا تعیین کنید که آیا با نیازهای شما مطابقت دارد یا خیر.

۵. Corel Draw

corel draw

Corel Draw جایگزینی مناسب به جای Adobe Illustrator به شما می دهد. اگر فقط به یک ابزار طراحی گرافیکی قوی نیاز دارید، ممکن است بخواهید این نرم افزار را در نظر بگیرید! این برنامه کاربردهای متنوع و مجموعه نرم افزاری کاملی را ارائه می دهد. این مجموعه همه چیز را از تصویر برداری وکتور گرفته تا همکاری، ویرایش عکس و تایپوگرافی را پوشش می دهد.

بسته به محصولاتی که انتخاب می کنید، این گزینه ممکن است هزینه کمتری نسبت به هوش مصنوعی داشته باشد. این برنامه همچنین ابزارهای طراحی پیشرفته ای را ارائه می دهد که در جای دیگر نمی توانید پیدا کنید. و همچنین جامعه ای از کاربران هنری برای همکاری با آن ها را به شما می دهد.

۶. Digital Fashion Pro

Digital Fashion Pro

Digital Fashion Pro یکی دیگر از بهترین نرم افزار های طراحی لباس است. نکته جالبی که Digital Fashion Pro را از بقیه متمایز می کند این است که اصول طراحی مد را به شما آموزش می دهد. این برنامه یک دوره شروع و یک کیت شروع برای یادگیری طراحی مد ارائه می دهد. حتی دارای ویژگی هایی است که به شما کمک می کند تجارت لباس خود را راه اندازی کنید!

و البته شامل بسیاری از ابزارهای طراحی و تصویرسازی نیز می شود. شما می توانید از این نرم افزار برای ایجاد طرح های دو بعدی با استفاده از بسیاری از شکل دهی های مفید استفاده کنید.

ابزارهای تایپ و رنگ ویژه ای دارد. این برنامه همچنین شامل قالب‌های لباس و مدل‌های قابل تنظیم است که به شما کمک می‌کند تا از طراحی مناسب استفاده نکنید.

۷. EFI OPTITEX

EFI OPTITEX

EFI OPTITEX طیف گسترده ای از گزینه های نرم افزاری را ارائه می دهد، از جمله ابزار طراحی سه بعدی که از Adobe Illustrator استفاده می کند. همچنین یک برنامه پیش نویس الگوی خیاطی را ارائه می دهد.

در نهایت، شامل ابزارهای مرتبط با تجارت مانند مدیریت پارچه است. این نوع نرم افزار به صاحبان مشاغل بزرگ و کوچک کمک می کند تا همه چیز را پیگیری کنند!

این برنامه همکاری منحصر به فردی با Adobe Illustrator دارد. همچنین در طراحی لباس ورزشی و طراحی لوگو نیز تخصص دارد.

می توانید یک نسخه آزمایشی رایگان از شرکت درخواست کنید تا ببینید آیا این نرم افزار برای شما کار می کند یا خیر.

۸.Fusion 360

Fusion-360

Fusion 360 دارای قابلیت های طراحی و مدل سازی سه بعدی پیشرفته است. این برنامه به طور خاص برای دنیای مد طراحی نشده است. اما شما را قادر می سازد بر ابزارهای سه بعدی باورنکردنی تسلط داشته باشید!

این روزها بیشتر دنیای مد بر روی مدل های سه بعدی تمرکز دارد. به همین دلیل، ممکن است ترجیح دهید روی این نرم افزار سرمایه گذاری کنید. و از آن برای ایجاد طرح های لباس استفاده کنید.

با استفاده از این نرم افزار می توانید طرح ها، مدل های مستقیم، مدل های سطحی و مدل های آزاد بسازید. شما همچنین می توانید شبیه سازی ایجاد کنید و داده ها را به اشتراک بگذارید. و البته بسیاری از ویژگی های دیگر!

۹. Marvelous Designer

Marvelous Designer

Marvelous Designer طیف وسیعی از ابزارهای طراحی را ارائه می دهد، اما بر شبیه سازی پارچه تمرکز دارد. از دیگر ویژگی های آن می توان به طراحی دو بعدی و طراحی الگو اشاره کرد. Marvelous Designer هم یکی از بهترین نرم افزار های طراحی لباس است.

اگر می خواهید طرح های سه بعدی شبیه شخصیت هایی باشد که به تازگی از یک بازی ویدیویی با کیفیت بالا بیرون آمده اند. این نرم افزار را امتحان کنید. طرح‌های شما آنقدر واقعی به نظر می‌رسند که احساس می‌کنید می‌توانید وارد صفحه رایانه شوید و بافت مواد را لمس کنید.

این برنامه همچنین شامل طیف وسیعی از گزینه های مدل سازی و انیمیشن است. علاوه بر این، می توانید به راحتی تزئینات و جزئیات فانتزی را برای طرح های لباس اضافه کنید!

۱۰. Pattern Smith

Pattern Smith

Pattern Smith در طراحی الگوهای خیاطی تخصص دارد. این برنامه طراحی دوبعدی CAD است. ابزارهای پیشرفته ای را ارائه می دهد که به شما کمک می کند تا قطعات الگوی دیجیتال را برای هر نوع لباس ایجاد کنید.

ویژگی های طراحی در این برنامه به شما کمک می کند الگوهای دوخت را پیش نویس، دیجیتالی و ویرایش کنید. این برنامه دارای قابلیت های خاص خیاطی مانند قرار دادن بریدگی، دارت و تاک در یک الگو است.

۱۱. SmartDesigner

SmartDesigner

برنامه طراحی لباس SmartDesigner یک برنامه CAD طراحی مد کره ای است. طرح های لباس سه بعدی و دو بعدی را ارائه می دهد. همچنین ویژگی های خاص صنعت مانند پارچه کشی یا ایجاد پارچه بافته شده در مقابل پوشاک بافتنی را ارائه می دهد. به عنوان یکی از بهترین نرم افزار های طراحی لباس شناخته می شود.

مانند اکثر ابزارهای طراحی جامع، این محصول نیز ابزارهایی برای ساختن الگوهای خیاطی دو بعدی از مفاهیم طراحی شما ارائه می دهد. در حالی که این برنامه نوآورانه جذابیت رو به رشدی دارد، اما به نظر می رسد که در مراحل اولیه توسعه است.

۱۲. Tailornova

Tailornova

Tailornova ابزارهای پیشرفته طراحی مد سه بعدی را ارائه می دهد. این نرم افزار به جای نرم افزار قابل دانلود، مبتنی بر وب است. این برنامه گزینه‌های اشتراک‌گذاری ابری زیادی را فعال می‌کند. برخی از ویژگی‌ها را از بسیاری از دستگاه‌ها یا مکان‌ها در دسترس‌تر قرار می دهد.

این برنامه دارای ابزارهای طراحی مفهومی، الگوسازی و انتخاب پارچه است تا به شما کمک کند ایده لباس خود را به یک محصول واقعی تبدیل کنید!

علاوه بر ابزارهای طراحی خود، بر روی ارائه گزینه های متناسب با سلیقه تمرکز دارد. این ویژگی کمک می کند تا بتوانید انواع لباس برای افراد با هر شکل و اندازه ایجاد کنید.

۱۳. TUKA 3D

TUKA 3D

TUKA 3D یک انقلاب بسیار بزرگ در دنیای طراحی مد است. این شرکت سه بسته نرم افزاری ارائه می دهد. یکی با تمرکز بر طراحی سه بعدی، یکی روی الگوسازی و دیگری طراحی پارچه و چاپ. هر نرم افزار دارای ویژگی های پیشرفته ای است که به طور خاص برای طراحی لباس ایجاد شده است.

TUKA همچنین ویژگی های تجاری محور را ارائه می دهد که بر ایجاد محصول و بازاریابی متمرکز است. TukaCAD به خصوص به عنوان یک نرم افزار طراحی الگوی خیاطی شهرت زیادی دارد! این انتخاب نرم‌افزار محبوب همچنین با جامعه عظیمی از کاربران همراه است که طرح‌های خود را در بازار TUKA به‌عنوان یک منبع اضافه به اشتراک می‌گذارند و می‌فروشند.

۱۴. Virtuality

Virtuality

Virtuality بخشی از برند مد C-Design است. Virtuality برنامه هایی را ارائه می دهد که به شما کمک می کند طرح های مد را به روشی مدرن و ساده ایجاد کنید. برنامه‌ها همه چیز را از طراحی الگوی دوبعدی گرفته تا شبیه‌سازی‌های پیشرفته سه بعدی Hi-Res را پوشش می‌دهند. با این حال، شاید جذاب ترین بخش این بسته، نمایشگاه مجازی است که به شما کمک می کند فروشگاه آنلاین خود را طراحی کنید!

با این حال، این یک ابزار طراحی مفهومی نیست. این برنامه به شما امکان می دهد یک را آپلود و ویرایش کنید طراحی با استفاده از ویژگی های بسیار پیشرفته، اما برای ایجاد طراحی نیست.

۱۵. Blue Cherry

 Blue Cherry

Blue Cherry خود را نرم افزار مد و پوشاک می نامد. این نرم افزار به شما امکان می‌دهد بدون هیچ مشکلی متوجه شوید که ویژگی‌ها و توانایی‌های خاص صنعت را فراهم می‌کنید.

این نرم افزار بر روی جنبه تجاری طراحی لباس تمرکز دارد. این برنامه ابزارهایی را فراهم می کند که اطمینان دهد تمام سطوح تولید لباس از مفهوم طراحی به شیوه ای دقیق و مقرون به صرفه استفاده می کنند.

Blue Cherry راه حل های نرم افزاری برای تحویل محموله، زنجیره تامین، موجودی و توزیع ارائه می دهد. بسیاری از طراحان پس از ایجاد یک طرح، با لباس افسانه ای روبرو می شوند! این برنامه خود را به عنوان ابزاری جامع معرفی می کند که همه چیز را از مفهوم تا مصرف کننده پوشش می دهد.

ممکن است این نرم افزار را کمی بیش از حد پیشرفته بیابید. مگر اینکه شما کسب و کار کوچک خود را اداره کنید، ممکن است متوجه شوید که این نرم افزار کمی بیشتر از نیاز شما ارائه می دهد. می توان آن را یکی از بهترین نرم افزار های طراحی لباس دانست.

softwares

بهترین نرم افزار رایگان طراحی لباس

در حالی که اکثر برنامه های طراحی مد سطح بالایی از هزینه را دارند، می توانید چندین گزینه رایگان مانند Valentina و Blender را نیز پیدا کنید. همچنین گاهی اوقات می توانید یک محصول پولی مانند Browzwear را به صورت آزمایشی رایگان دریافت کنید، اگرچه این محصولات اغلب در مقایسه با نسخه پولی دارای عملکرد محدودتری هستند.

اگر نمی‌توانید هزینه‌های زیادی را خرج کنید، اما می‌خواهید بازی طراحی لباس خود را ارتقا دهید، به Valentina و Blender، دو برنامه طراحی کاملاً رایگان و منبع باز نگاهی بیندازید.

Valentina

Valentina

Valentina نرم افزار طراحی الگوی خیاطی دو بعدی رایگان را ارائه می دهد. اگرچه این برنامه بر روی ارائه ابزارهای طراحی الگو تمرکز دارد. این برنامه همچنین به شما کمک می کند تا رنگ ها را انتخاب کنید، گزینه های یک ظاهر طراحی کنید. ویژگی های زیبایی شناسی مختلف را درج کنید.

فروشگاه های خانگی و صاحبان مشاغل کوچک اغلب Valentina را انتخاب می کنند زیرا دارای سطح بالایی از عملکرد خاص صنعت برای طراحی الگو است. این نرم افزار به مقداری منحنی یادگیری نیاز دارد، اما نه بیشتر از Adobe Illustrator.

Blender

Blender

Blender یک ابزار نادر طراحی سه بعدی رایگان را در اختیار شما قرار می دهد. علاوه بر طراحی مد، امکانات کاربردی زیادی دارد. اما شما را با هر آنچه که برای ایجاد یک مدل لباس نیاز دارید، و همچنین متحرک سازی آن، مجهز می کند!

این برنامه یک برنامه کاملاً جامع است که دارای گزینه‌هایی برای لایه‌بندی، سایه‌زنی، نورپردازی، بافت‌ها و موارد دیگر است. با این حال، Blender روی طراحی الگوی خیاطی دو بعدی تمرکز نمی کند، بنابراین باید برنامه دیگری برای آن پیدا کنید.

بهترین نرم افزار طراحی لباس برای MAC

mac

در حالی که اکثر پانزده برنامه ذکر شده در بالا کاملاً با رایانه MAC شما سازگار هستند، می توانید چندین برنامه مانند Etelestia و Dress Assistant را نیز بیابید که به طور خاص برای MAC ها طراحی شده اند.

راستش را بخواهید، در عصر حاضر، اکثر برنامه ها از کاربران مک و ویندوز پشتیبانی می کنند. تولیدکنندگان نمی خواهند نیمی از بازار را تنها با تمرکز بر یک سیستم عامل از بین ببرند!

Etelestia

Etelestia

Etelestia یک برنامه طراحی CAD با گزینه های کامل دو بعدی و سه بعدی است. این شرکت همچنین دوره های طراحی، ابزارهای طراحی الگو و برنامه ویژه ای به نام «راه حل هایی برای طراحان» ارائه می دهد.

این محصولات در بازه های قیمتی مختلف از زیر ۱۰۰ دلار تا ۱۰۰۰ دلار به فروش می رسند. به عنوان یک نکته جالب، این شرکت اروپایی تمام قیمت‌های خود را به یورو فهرست می‌کند، بنابراین اگر می‌خواهید وب‌سایت آن ها را بررسی کنید، از آن آگاه باشید!

Dress Assistant

Dress Assistant

Dress Assistant از نظر فنی یک «سازمان‌دهنده کمد لباس» به شما امکان می‌دهد. می توانید در مورد ترکیب‌های اولیه الگو و بافت بیاموزید. این رابط کاربری ساده و عملکرد محدودی دارد، اما می تواند مکانی عالی برای شروع با یادگیری طراحی مد دیجیتال باشد!

نرم افزارهای سه بعدی

شناخته شده ترین و بهترین نرم افزار طراحی لباس سه بعدی موجود در بازار اکنون TUKA، CLO 3D و Browzwear هستند. اکثر برنامه های طراحی قبلاً این کار را نکرده اند. اما به زودی به سمت عملکرد طراحی سه بعدی حرکت می کنند!

این موضوع هم به این خاطر است که طراحی سه بعدی امکان دقت بسیار بیشتری را فراهم می کند. این ویژگی منجر به کاهش شدید هزینه در هنگام ایجاد نمونه های اولیه لباس و سود بیشتر در خط می شود.

3D

طراحی لباس سه بعدی همچنین به همه افراد دخیل در چرخه عمر تولید پوشاک، تجسم بهتری از محصول نهایی می دهد. فروش نمونه های اولیه را برای خریداران بالقوه آسان تر می کند.

این روش همچنین باعث صرفه جویی در زمان می شود. صنعت مد اغلب مجبور است به سرعت حرکت کند تا از روندهای جدید استفاده کند. روش‌های طراحی قدیمی نمی‌توانست با بازار جهانی پوشاک امروزی هماهنگی کند!

سوالات متداول

چگونه خط لباس خود را طراحی کنم؟

راه اندازی یک خط لباس مستلزم ایجاد یک طرح منحصر به فرد هنرمند و کسب و کار برای کسبی سودآور است. شما باید تغییر ذهنی را از طراحی لباس به بازاریابی و فروش لباس انجام دهید. در اصل، شما باید کسب و کار کوچک خود را راه اندازی کنید! فرقی نمی کند که آن را به فروشگاه های دیجیتالی مانند دیجی کالا بدهید، یا اینکه خودتان سایتی طراحی کنید.

softwares

تنها استثنا این است که یک نام تجاری بزرگ بخواهد خط لباس شما را انتخاب کند. در این صورت، تبریک می گویم، اما هنوز باید در مورد جنبه تجاری چیزهای زیادی بدانید!

ممکن است بخواهید در یک کالج اجتماعی یا دوره آنلاین شرکت کنید تا خود را به زیر و بم مالکیت مشاغل کوچک آشنا کنید. با این اوصاف، شما باید چندین سوال کلیدی از خود بپرسید، صرف نظر از اینکه خط تولید لباس شما چقدر بزرگ یا کوچک است.

آیا برای شروع به سرمایه مالی نیاز دارید؟

start

احتمالا بله. شما احتمالاً نیاز به خرید یکی از بهترین نرم افزار های طراحی لباس که در بالا به آن ها اشاره شد دارید. همچنین به موادی برای ایجاد طراحی لباس های خود نیاز خواهید داشت.

آیا برای لباس های خود به کپی رایت یا علائم تجاری نیاز دارید؟

نه لزوما، زیرا شما حقوق خاصی برای هر طرح منحصر به فردی دارید که ایجاد کرده اید. با این حال، ممکن است بخواهید در مورد این موضوع با یک متخصص حقوقی مشورت کنید.

آیا خودت باید لباس بدوزی؟

designingsoftwares

نه، شما این کار را انجام نمی دهید. در حالی که مطمئناً می توانید تجارتی را با دوخت لباس هایی راه اندازی کنید که طراحی می کنید. همچنین می توانید طرح های خود را برای تولید به یک تولید کننده ارسال کنید.

چگونه طراحی لباس را یاد می گیرید؟

خوب، اگر وقت و پول دارید می توانید به مدرسه طراحی بروید. همچنین می‌توانید از برنامه‌های طراحی که ابزارهای یادگیری را ارائه می‌دهد، مانند Digital Fashion Pro، استفاده کنید. البته راحت ترین و ارزان ترین راه آموزش‌های رایگان YouTube است!

چگونه خط لباس خود را موفق می کنید؟

sales

عناصر زیادی در اینجا وارد بازی می شوند! با این حال، یکی از مواردی که باید در نظر داشته باشید این است که به دنبال یک جایگاه دست نخورده از بازار باشید.
به عنوان آخرین نکته، ایجاد طرح کسب و کار خود را در نظر بگیرید. این شما را مجبور می کند که به این سؤالات و بسیاری دیگر پاسخ دهید تا به طور کامل شما را برای ارائه طرح های لباس خود به جهان آماده کنید!

نحوه طراحی لباس روی کامپیوتر

computer-designing

ساده ترین راه برای یادگیری طراحی لباس در رایانه این است که یکی از محصولات نرم افزار طراحی ذکر شده در این مقاله را خریداری کنید. سپس آموزش های یادگیری یا بخش “کمک” آن را دنبال کنید تا متوجه شوید که چگونه کار می کند!

هر برنامه طراحی رابط مخصوص به خود را دارد. بسیاری از آن ها سطوح مختلفی از عملکرد را دارند. به عنوان مثال، برخی بیشتر بر روی الگوهای خیاطی دو بعدی تمرکز می کنند. در حالی که برخی دیگر هزاران ابزار برای ایجاد مفاهیم لباس سه بعدی در اختیار شما قرار می دهند. با این حال، می توانید چند مرحله اساسی را دنبال کنید تا شما را در فرآیند طراحی لباس در رایانه راهنمایی کند.

یک منبع الهام پیدا کنید. چه موضوع، دوره زمانی یا پیامی به شما انگیزه ایجاد می کند؟ شاید شما عاشق لباس های قدیمی هستید و می خواهید مارک خاصی از بلوزهای خال خالی طراحی کنید!

همچنین

what-field

قبل از شروع طراحی، بازار هدف خود را محدود کنید. می خواهید روی چه نوع لباسی تمرکز کنید و فکر می کنید چه کسی آن را می پوشد؟ هنگامی که جزئیات را دانستید، به جای اینکه برای همیشه در مفاهیم مبهم بچرخید می توانید تمام وقت خود را بر روی طراحی آن آیتم متمرکز کنید.
در مرحله بعد، الگوهای موجود در برنامه طراحی خود را بررسی کنید. آیا می توانید از یک الگوی موجود برای ایجاد آسان طرح خود استفاده یا تغییر دهید؟

اگر نه، طرح را با استفاده از طراحی وکتور یا ابزار طراحی سه بعدی در برنامه خود ایجاد کنید. هنگامی که یک طرح اولیه دارید، اغلب می توانید تغییراتی روی آن ایجاد کنید. مانند استفاده از رنگ ها، پارچه ها یا الگوهای مختلف در مواد. همچنین می توانید ویژگی های تزئینی مانند دکمه ها یا مهره ها را اضافه کنید.

good-design

اگر نرم افزار شما اجازه می دهد، می توانید اندازه گیری های مختلف و نمودار اندازه گیری برای طرح مفهومی خود ایجاد کنید. ایجاد یک طرح لباس تنها اولین قدم در ارائه لباس های خود به بازار است. اما برداشتن آن قدم بزرگی است. امیدواریم برخی از برنامه های شرح داده شده در این مقاله به شما در دستیابی به اهداف طراحی خود کمک کنند.

نتیجه گیری

نرم افزار طراحی لباس به شما کمک می کند تجسم های دقیق و واقعی از یک لباس بسازید. برخی از انواع نرم افزارها طرح های سه بعدی را ارائه می دهند. در حالی که برخی دیگر بر طرح های دو بعدی و طراحی الگوهای دوخت تمرکز دارند. این نوع نرم افزار اغلب با قیمت بالایی همراه است که با عملکرد پیشرفته آن مطابقت دارد.

آیا سعی کرده اید یک طراحی لباس دیجیتال ایجاد کنید؟ از چه ابزار یا برنامه هایی استفاده کردید؟

خوشحال می شویم که نظر خود را برای ما بنویسید.

0
۰
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

محصولات و برندها

پشتیبانی واتس آپ...
نیاز به راهنمایی دارید؟
پوشاک امی (عرضه مستقیم پوشاک اروپایی)
سلام
به وبسایت امی خوش آمدید.

چطور میتونم کمکتون کنم؟