خرید تیشرت; ۱۰ معیار خرید تیشرت

26 بهمن 1400
ده معیار خرید تیشرت

۱۰ معیار خرید تیشرت موضوعی است که در این مقاله به آن می پردازیم. داستان تیشرت های امروزی بسیار جذاب و شنیدنی هستند به طوری که از یک لباس زیر به یک لباس محبوب برای محیط بیرون از منزل تبدیل شده اند. تی شرت می تواند خود را با هر وضعیتی سازگار کند به گونه ای که با نوشتن و چاپ انواع شعار بر روی تیشرت، در بسیاری از مخالفت ها و اعتراض ها نسبت به سیاست های سیاستمداران به عنوان نماد اعتراض از سوی اقشار مختلف جامعه مورد استفاده قرار گرفته است.

تیشرت

همچنین به عنوان یک لباس شرکتی از طرف بسیاری از کمپانی ها معرفی شده است. بنابراین تطبیق پذیری تیشرت با شرایط و محیط اجتماعی چندان مشکل نیست. یک تیشرت مناسب یعنی یک تیشرت با کیفیت مناسب و با قیمت مناسب که از سوی سراسر مردم جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

نگاهی مختصر و کوتاه به تاریخچه تیشرت

تیشرت ها نام خود را از شکل T انگلیسی الهام گرفته اند. در گذشته جنس تیشرت ها از ابریشم یا پشم بود و هدف از پوشیدن تیشرت به عنوان یک زیرپوش، جذب عرق بود. بنابراین تیشرت معمولا به عنوان یک زیرپیراهن حد واسط پوست بدن و یک لباس شیک و مجلسی قرار می گرفت، تا لباس شیک و گران قیمت از بوی عرق دور بماند.

شاید تعجب کنید اما اگر به گذشته تیشرت رجوع کنید متوجه می شوید که یک لباس امروزی نیست بلکه یک زیرپیراهن بوده است که یک قرن قبل مورد استفاده قرار می گرفت به این صورت که در قرن نوزدهم تیشرت ها اغلب توسط کارگران معدن و کارگران اسکله ها مورد استفاده قرار می گرفت.

دلایل محبوبیت و فروش فوق العاده تیشرت

بنابراین تیشرت یک پوشش ساده، راحت و خنک است که اغلب دارای کمترین تزئینات می باشد. محبوبیت این لباس باعث فروش فوق العاده آن در سراسر جهان شده است. بنابراین می توانیم بگوییم که تیشرت ها به عنوان یک لباس کلاسیک از گذشته تا به امروز جایگاه خود را در استایل های مردانه و زنانه همچنان حفظ کرده اند.

تأثیر انقلاب صنعتی بر تیشرت ها

با آغاز انقلاب صنعتی، صنعت بافندگی با تغییرات چشمگیری روبه رو شد و این موضوع در شکل و جنس تیشرت ها به وضوح نمایان بود.

تولید زیرپوش های نخی

تولید زیرپوش های نخی و زیرپوش هایی که قابلیت تنفس پذیری داشتند، به اوج خود رسید. با همه این اوصاف تیشرت هایی که تولید می شد نسبت به تیشرت های امروزی، کاملا متفاوت بود. در اواخر قرن بیستم، نیروی دریایی ایالات متحده امریکا از تیشرت به عنوان پیراهن زیر استفاده می کردند . اما دیری نپایید که تیشرت در میان اقشار مختلف جامعه مورد استفاده قرار گرفت و بالاخره در سال ۱۹۴۰ در میان جوانان طرفداران زیادی پیدا کرد و به استایل رسمی و موردپسند آنها تبدیل شد.

تأثیر صنعت چاپ بر تزئینات تیشرت

با پیشرفت صنعت چاپ تغییرات بسیاری در تزئینات لباس ها ایجاد شد به این صورت که انواع شعارهای ورزشی، سیاسی و تبلیغاتی بر روی تیشرت ها جای گرفت. با گذشت زمان تیشرت های ارزان قیمت به بازار  پوشاک وارد شد و به این ترتیب، تیشرت به یکی از محبوب ترین لباس های طول تاریخ تبدیل شد.

استایل راحت و ساده

شاید تا به حال متوجه این موضوع شده باشید که تیشرت از جمله لباس هایی است که در هنگام خرید کمتر به مدل و همچنین تن خور آن توجه می کنیم. اما چرا؟ چون این لباس در گروه لباس های غیررسمی قرار دارد، بنابراین کمترین توجه را در انتخاب مدل و نحوه ست کردن آن با سایر لباس ها به خرج می دهیم.

جنس تیشرت ها

تیشرت ها از الیاف متنوعی ساخته می شوند. اما تیشرت نخی، تیشرت پلی استر، تیشرت ویسکوز جزو پرفروش ترین تیشرت های مردانه ها محسوب می شوند. همچنین تیشرت مردانه از لحاظ یقه به چندین دسته تقسیم بندی می شوند. از جمله تیشرت های مردانه می توان به تیشرت یقه گرد، تیشرت یقه هفت و مدل پولوشرت اشاره کرد.

اما همه تیشرت ها به طور یکسان ساخته نمی شوند. بنابراین نحوه شناخت این تفاوت ها – زمانی که شما یک تیشرت را خریداری می کنید می تواند بسیار ارزشمند باشد. این مقاله قصد دارد به این عوامل ساده اما موثر نگاه کند.

معرفی ۱۰ معیار خرید تیشرت

ده نکته خرید پوشاک

۱_ نوع پارچه

انتخاب تیشرت با توجه به پارچه و محتوای فیبر باید صورت گیرد. پارچه تیشرت معمولا ۱۰۰٪ پنبه یا ترکیبی از فیبرهای پنبه ای و مصنوعی یا ۱۰۰٪ پلی استر یا ترکیبی از فیبر مصنوعی، پنبه و رون است. برای ساخت تیشرت های ارزان تر از پارچه های ارزان تر استفاده می شود، همچنین از اسپندکس پنبه نیز برای تیشرت های کششی استفاده می شود.

انورع پارچه

به عنوان مثال از…

Interlock Knit (پارچه دو طرفه) برای تیشرت های کشی و بادوام مورد استفاده قرار می گیرد. با این وجود پارچه جرسی نازک تر است و به اندازه پارچه دو طرفه بادوام نمی باشد.

پارچه دو رو چیست؟

پارچه دورو

پارچه دو رو نوعی پارچه کشباف نامیده می شود که به آن اینترلاک می گویند. این یک پارچه کامپوزیت نیست بلکه تفاوت آشکاری با پارچه یک طرفه دارد. سطح پارچه یک طرفه متفاوت است، اما سطح پارچه دو طرفه ظاهر یکسانی دارند.

تفاوت پارچه دو رو و پارچه یک رو

به طور خلاصه تفاوت پارچه یک رو با پارچه دو رو در بافت، حفظ گرما، موارد استفاده و قیمت بسیار واضح و آشکار است. به این صورت که پارچه دو رو در هر دو طرف بافت یکسانی دارد. پارچه دو رو سنگین و ضخیم تر از پارچه یک رو یا یک طرفه است بنابراین انتظار می رود که گرم تر باشد.

تیشرت-دورو
همچنین

پارچه دو رو برای تهیه لباس کودکان مورد استفاده قرار می گیرد در حالی که در لباس های بزرگسالان از این پارچه کمتر استفاده می شود. قیمت پارچه دو طرفه بیشتر از پارچه یک رو یا یک طرفه است البته این موضوع بخاطر ضخامت و در نتیجه وزن بیشتر پارچه دو رو نسبت به پارچه یک رو است.

پارچه جیرسی چیست؟

پارچه-جیرسی

پارچه جیرسی دارای تاریخچه جذابی است به این صورت که  در از جزیره ای با همین نام تولید می شود. پارچه جیرسی از پشم یک نژاد خاص گوسفند تهیه می شود. در ابتدا از این پارچه فقط برای دو خت انواع لباس کار و لباس ماهیگیران استفاده می شد.

با گذشت زمان برند کوکو شنل مجموعه ای را به دنیای مد معرفی کرد که شامل کت هایی بود که از پارچه جیرسی ساخته شده بودند. امروزه برای تهیه پارچه جیرسی علاوه بر پشم از سایر الیاف طبیعی همچون پنبه و الیاف مصنوعی همچون ویسکوز و بامبو و پلی استر نیز استفاده می شود.

در هنگام انتخاب تیشرت و نوع پارچه آن به محیطی که در آن تیشرت پوشیده می شود، توجه نمایید.

پارچه های پنبه ای مناسب فصول گرم سال
تیشرت--در-تابستان

اینکه از یک لباسی استفاده کنید که بدن در آن احساس راحتی بکند به پارچه لباس بستگی دارد. این موضوع در مورد تیشرت ها هم صدق می کند. پارچه پنبه ۱۰۰٪ برای تی شرت هایی به کار برده می شود که در هوای گرم پوشیده می شوند.

مزایای استفاده از پارچه های پنبه ای

البته شاید مهم نباشد که تیشرت شما دارای الیاف پلی استر یا سایر الیاف مصنوعی مخلوط به الیاف پنبه باشد. شما حتی ممکن است از الیاف مصنوعی به دلیل مزایای اضافی که ارائه می دهد، استفاده کنید. این مزایا شامل رنگ های متنوع ، انقباض کمتر پس از شستشو، پایداری، مقاومت در برابر چین و چروک و نگهداری آسان است.

الیاف سبک وزن
rayon-polyester-potet

الیاف پنبه بسیار سبک هستند و خاصیت جذب آب دارند بنابراین از این الیاف به عنوان نرم ترین و سبک وزن ترین نام برده می شود. با این وجود، ترکیبی از الیاف پنبه و پلی استر، پارچه تیشرت را با دوام و مقاوم تر می کند. همچنین ترکیبی از rayon-polyester-potet، پارچه T-shirt را نرم تر و بسیار راحت و لطیف می سازد.

ترکیب الیاف طبیعی و الیاف مصنوعی

این نوع تیشرت ها که دارای درصدهایی همچون (پلی استر ۵۰٪، پنبه ۲۵٪ و ۲۵٪ Rayon) به نام Tri-blend T-shirts نامیده می شوند. این نوع تیشرت ها بسیار خوب به نظر می رسند چون از کیفیت خوبی برخوردار هستند و دوام زیادی دارند و در عین حال نرم و لطیف هستند.

ترکیب الیاف طبیعی و الیاف مصنوعی
تیشرت های پلی استری

تیشرت های پلی استر ۱۰۰٪، ممکن است برای پوشیدن روز به روز بسیار راحت نباشند، اما آنها برای فعالیت های ورزشی عالی هستند، زیرا آنها سبک وزن هستند، همچنین تعریق بدن را جذب و آن را تبخیر می کند. در حالی که این اتفاق با تیشرت پنبه ای رخ نمی دهد. پنبه، جذب عرق دارد اما عرق در بافت لباس باقی می ماند و تیشرت برای مدت طولانی مرطوب خواهد بود.

۲_ طرح چاپ شده

طرح های چاپ شده بر روی تیشرت برای بعضی از افراد، گاهی اوقات ممکن است اولویت داشته باشد حتی نسبت به نوع پارچه و یا هر چیز دیگری. آثار هنری، نقل قول ها و غیره بر روی سطح تیشرت معمولا چیزی است که افراد را در وهله اول جذب می کند و به این صورت ممکن است؛ ملاحظات دیگر از بین برود و محو شود.

طرح چاپ شده

۳_ اندازه و سایز تیشرت

متناسب بودن سایز تیشرت با اندام شما یکی از ۱۰ معیار خرید تیشرت محسوب می شود. در هنگام خرید حضوری می توانید با پرو کردن لباس از متناسب بودن اندازه آن با سایز خود مطمئن شوید اما در خریدهای آنلاین مقداری شرایط فرق دارد چون سایزبندی بین مارک ها و برندها متفاوت است.

 بهتر است با یک متر، عرض شانه و اندازه سینه خود را اندازه گیری کنید و سپس نمودار اندازه گیری را برای هر نام تجاری و برند بررسی کنید. یکی از مواردی که باید توجه داشته باشید این است که پنبه در اثر شستشو دارای آبرفت می شود، بنابراین در هنگام خرید یک تیشرت با الیاف پنبه ای نیاز به یک یا دو سایز بزرگتر از اندازه خود دارید.

اندازه تیشرت برای مردان

اندازه تیشرت برای مردان

قفسه سینه (۷۶/۷۹ CMS) (30 -31 اینچ) – XS

قفسه سینه( ۸۰/۸۸ CMS) (32 -34 اینچ) – S (همان ۳۶ پیراهن)

قفسه سینه( ۸۹/۹۷ CMS )(35-38 اینچ) – متر (همانند ۳۸ پیراهن)

قفسه سینه( ۹۸/۱۰۶ CMS )(39- 42 اینچ) – L (همان پیراهن ۴۰ “)

قفسه سینه( ۱۰۷/۱۱۵ CMS )(42- 45 اینچ) – XL (همانند ۴۲ “پیراهن)

قفسه سینه( ۱۱۶/۱۲۴ CMS )(46-49 اینچ) – XXL (همانند ۴۴ “پیراهن)

قفسه سینه( ۱۲۵/۱۳۳ CMS )(49 – 52 اینچ) – XXXL (همانند ۴۶ پیراهن)

اندازه تیشرت زنان

اندازه-تیشرت-زنان

قفسه سینه ۳۰ -۳۲ اینچ – XS

قفسه سینه ۳۴ -۳۶ اینچ – S

قفسه سینه ۳۸ -۴۰ اینچ – M

۴_  تیشرت به عنوان یک لباس رسمی یا غیررسمی؟

من در مورد هدف شما از پوشیدن تیشرت صحبت می کنم، شما معمولا تیشرت را دررویدادهای غیررسمی و استایل های روزانه می پوشید. رفتن به ورزشگاه یا بازی کردن در یک بازی فوتبال یا یک دورهمی با دوستان خود جزو محیط هایی هستند که اغلب در آنجا تیشرت می پوشید.

لباسی-غیررسمی
لباسی-غیررسمی

تیشرت های ورزشی

 برای ورزش، شما نیاز به تیشرتی دارید که به سرعت تعریق بدن را پراکنده و خشک نماید. پلی استر ۱۰۰٪ ، این کار را انجام می دهد بنابراین گزینه مناسبی به شمار می رود. با این وجود در محیط خانه پوشیدن تیشرت های پلی استری می تواند ناراحت کننده باشد – و به احتمال زیاد انتخاب شما؛ تیشرت هایی است که از الیاف طبیعی ساخته شده اند.

همچنین برای سفرهای زمستانی شما نیاز به یک تیشرت آستین بلند و ست نمودن تیشرت با یک hoodie یا حتی ممکن است پوشیدن چندین لایه لباس داشته باشید.

۵_ قیمت

قیمت
قیمت

میزان مبلغی که می خواهید صرف خرید تیشرت نمایید به عنوان یکی از ۱۰ معیار خرید تیشرت لحاظ می گردد. توجه به قیمت در هنگام خرید تیشرت بسیار مهم می باشد، اما این یک موضوع بسیار شخصی است. بنابراین شما آنچه را که می توانید بپردازید خریداری کنید.

۶_ برش تیشرت و سبک ست نمودن آن با سایر لباس ها

شایع ترین مدل تیشرت همان تیشرت آستین کوتاه یا یقه گرد است. با این وجود مدل های مختلف تیشرت باعث شده تا در استایل های مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

۷_ رنگ تیشرت

تنوع-رنگ
تنوع-رنگ

این موضوع به اولویت شخصی شما بستگی دارد – و بسیاری از عوامل دیگر مانند بهترین ترکیب رنگ با توجه به چرخه رنگ و همچنین ست نمودن تیشرت با سایر لباس هایتان.

۸_ کیفیت پارچه

 پارچه های باکیفیت – پارچه هایی که در اثر شستشو دچار آبرفت و تغییر رنگ نمی شوند. به عنوان مثال در پارچه های بی کیفیت، محو شدن رنگ تیشرت که بعد از یک شستشو اتفاق می افتد آن را به یک محصول غیر قابل انعطاف تبدیل می کند – این موضوع کابوس و واقعیت برخی از تیشرت های موجود در بازار پوشاک هستند.

کیفیت-پارچه
کیفیت-پارچه

بنابراین هنگام خرید تیشرت، به ساختار پارچه نگاه کنید.

پارچه های پنبه ای مستعد تغییر هستند به طوری که بعد از شستشو اغلب کوچک و کوتاه می شوند. بنابراین تیشرت هایی انتخاب کنید که دارای ترکیبی از پنبه و پلی استر باشند.

۹_ به دوخت لباس توجه کنید

دوخت
دوخت

دوخت لباس یکی از ۱۰ معیار خرید تیشرت به شمار می رود. دوخت شیک، یکدست و زیبا علامتی از کیفیت لباس می باشد. دوخت های نامرتب و شل و وارفته نشان از بی توجهی تولیدکننده نسبت به کیفیت محصول است.

۱۰_ به برچسب مراقبت روی لباس توجه کنید

برچسب مراقبت از تیشرت به شما می گوید که چگونه و به درستی از تیشرت مراقبت کنید. همچنین چیزهای دیگری وجود دارد که برچسب لباس ممکن است به شما بگوید.

نسبت فیبر پارچه – اگر شما می بینید بر روی لیبل لباس۵۰/۵۰ نوشته شده به این معنی است که ترکیبی از پنبه ۵۰٪ و ۵۰٪ پلی استر یا پارچه مصنوعی می باشد.

برچسب-مراقبت
برچسب-مراقبت

وزن پارچه

اگر دارای علامت GSM است، به وزن پارچه اشاره دارد. وزن پارچه معمولا به عنوان نشانه ای از دوام پارچه در نظر گرفته می شود. ۱۸۰-۲۰۰ GSM برای یک پارچه تیشرت سنگین ترجیح داده شده است و ۱۳۰-۱۶۰ GSM برای یک تیشرت با کیفیت خوب، وزن متوسط ​​به شمار می رود. معمولا این موارد در برچسب مراقبت لباس نشان داده شده است.

وزن
وزن

نحوه نگهداری از پارچه و نحوه شستشو در برچسب مراقبت لباس به وضوح نشان داده می شود. به طور مثال تیشرت هایی که از پنبه صد در صد تولید شده اند دارای چروک پذیری بیشتری هستند و شاید شما نتوانید مدام تیشرت پنبه ای خود را اتو بکشید. نقطه ضعف دیگر در نگهداری تیشرت مربوط به چاپ های سطوح تیشرت است که نیاز به مراقبت دارند.

فروشگاه بزرگ پوشاک امی

فروشگاه بزرگ پوشاک امی دامنه گسترده ای از پوشاک مردانه، زنانه و بچگانه را به فروش می رساند. در این میان تیشرت مردانه، زنانه و بچگانه در برندهای اروپایی عرضه می شوند. در ادامه مقاله به معرفی تعدادی از برندهای تولیدکننده تیشرت می پردازیم.

تیشرت زنانه برند ( دیامور) و (اسپورا)

برند دیامور و اسپورا محصول کشور ترکیه هستند. این برندها مدل های مختلف تیشرت را طراحی و تولید می کنند. تیشرت زنانه برند دیامور و اسپورا کاملا نرم، لطیف و کشی هستند و از کتان و پلی استر ساخته شده اند. همچنین این تیشرت ها برای فصل تابستان یک پوشش سبک و راحت محسوب می شوند.

تیشرت مردانه برند لیورجی

برند لیورجی در مجموعه هلدینگ عظیم لیدل قرار دارد و محصول کشور آلمان است که به طور تخصصی به تولید پوشاک مردانه می پردازد. تیشرت های این برند در مدل های یقه گرد و یقه هفت موجود می باشند. همچنین جنس آنها صد در صد از پنبه است. عدم ایجاد حساسیت پوستی و عدم تغییر سایز و کیفیت از ویژگی های بارز تیشرت های مردانه برند لیورجی می باشد.

تیشرت زنانه برند کریویت

برند کریویت به عنوان یک برند ورزشی در مجموعه بزرگ لیدل قرار دارد و به طور تخصصی پوشاک ورزشی و تجهیزات ورزشی تولید می کند. از ویژگی های بارز تیشرت های زنانه برند کریویت می توان به طراحی بسیار زیبا و خوش فرم بودن لباس اشاره کرد.

همچنین تیشرت های زنانه برند کریویت کاملا ضد حساسیت هستند و قابلیت اتوکشی و قابلیت شستشو به صورت دستی و ماشینی را دارند. جنس این قبیل تیشرت ها معمولا از پلی استر می باشد.

تیشرت مردانه طرح دار ترک

این قبیل تیشرت ها از کتان و پلی استر ساخته شده اند. بی نهایت سبک و راحت هستند. همچنین در انواع طرح و رنگ های مختلف موجود می باشند.

تیشرت مردانه آدیداس اورجینال

تیشرت های برند آدیداس از محبوبیت زیادی برخوردار هستند. علاقمندان به فعالیت های ورزشی اغلب چند دست از این تیشرت ها را به جزو ثابت کمد لباس های ورزشی خود تبدیل کرده اند.

ویژگی های بارز تیشرت های ورزشی برند آدیداس

این تیشرت های ورزشی از پلی استر ساخته شده اند و برای فصول بهار و تابستان مناسب هستند. بافت لطیف و تقریبا کشسان، قابلیت تنفس پذیری و قابلیت خشک شدن سریع از ویژگی های بارز تیشرت های ورزشی برند آدیداس محسوب می شوند. همچنین تیشرت های برند آدیداس بسیار بادوام و مقاوم هستند و در برابر شستشو دچار تغییر رنگ و آبرفت نمی شوند.

تیشرت زنانه برند اسمارا

برند اسمارا یکی از زیرمجموعه های کمپانی لیدل است که به طور تخصصی به طراحی و تولید پوشاک زنانه و انواع کیف و کفش می پردازد.

این برند همواره سعی نموده است تا ضمن طراحی و تولید لباس های مد روز، لباس های راحت، ساده و مناسب برای موقعیت های مختلف تولید نماید. تیشرت برند اسمارا در طرح و رنگ های مختلف تولید و در اختیار بازار پوشاک قرار می گیرد.

از ویژگی های بارز تیشرت های برند اسمارا می توان به بافت نازک و سبک، جنس پنبه ای، کشش مناسب بافت لباس، تنفس پذیر بودن و لطافت و نرمی بافت تیشرت اشاره نمود.  

تیشرت مردانه طرحدار کیابی

برند کیابی به عنوان یک برند فرانسوی به برند باکیفیت لقب گرفته است. برند کیابی طیف وسیعی از پوشاک مردانه، زنانه و بچگانه را به بازار پوشاک عرضه می کند. همچنین از ویژگی های بارز تیشرت های مردانه برند کیابی می توان به جنس نخی و لطیف آن اشاره کرد. عدم تغییر کیفیت و رنگ لباس بعد از شستشو از ویژگی های بارز تیشرت های برند کیابی به شمار می روند. این تیشرت ها بسیار سبک هستند و برای فصل تابستان انتخاب مناسبی به شمار می روند.

تیشرت مردانه برند لاکوست

برند لاکوست را با پولوشرت های معروف و جذابش می شناسند. پولوشرت های ورزشی این برند از گذشته تا به امروز همچنان محبوب و مورد پسند آقایان و بانوان هستند.

از ویژگی های بارز تیشرت های برند لاکوست می توان به تنوع طرح و رنگ، قابلیت اتوکشی، عدم تغییر رنگ و سایز بعد از شستشو و سبک و راحت بودن اشاره کرد.

#خرید_تیشرت #فاکتورهای_خرید_تیشرت #پارچه_های_مورد_استفاده_تیشرت #معیار_خرید_تیشرت

0
۰
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

محصولات و برندها

پشتیبانی واتس آپ...
نیاز به راهنمایی دارید؟
پوشاک امی (عرضه مستقیم پوشاک اروپایی)
سلام
به وبسایت امی خوش آمدید.

چطور میتونم کمکتون کنم؟