کفش کنف

29 شهریور 1400
کفش کنف

کفش کنف یا اسپادریل که کفش های معمولی ، با زیره ی دوخته شده ی صاف ، اما گاهی اوقات پاشنه بلند هستند. این مدل کفش ها معمولاً رویه ی ساخته شده با پارچه نخی و زیره انعطاف پذیر از رشته های کنفی دارند. کفی کفش کنفی ویژگی تعیین کنندهای برای آن به حساب می آید. این مدل فوق العاده سبک است.

تاریخچه

وجود این نوع کفش در اروپا حداقل از سال ۱۳۲۲ ، زمانی که برای اولین بار با نام فعلی کاتالان توصیف شد ، ثبت شده است. کفش کنف نوعی معمولی از کفش های تابستانی اسپانیایی هستند که دارای پیشینه ی تاریخی قوی درمناطق کاتالونیا و سرزمین باسک هستند. این کلمه از espardenya کاتالان گرفته شده است و به گیاه کنف اشاره می کند ، گیاهی بومی در جنوب اسپانیا که برای تهیه طناب و سبد از آن استفاده می شود.

اگرچه این کفش ها هنوز به طور گسترده در اسپانیا تولید می شوند ، اما برخی از تولیدات به بنگلادش ، بزرگترین تولید کننده کنف جهان منتقل شده است.کفش کنف در ابتدا کفش دهقانی بودند ، این دکفش ها در طول قرن بیستم توسط بسیاری از شخصیت های فرهنگی از جمله پیکاسو ، سالوادور دالی و بعدا جان اف کندی همچنین ایو سن لوران رواج یافت.

قدمت

کفش کنف در منطقه اکسیتانیا (فرانسه) ، کاتالونیا و سراسر اسپانیا ساخته می شوند ، جایی که حداقل از قرن ۱۴th کفش معمولی دهقانان بوده و از قدیم تولید می شده است. قدیمی ترین و ابتدایی ترین شکل اسپادریل مربوط به ۴۰۰۰ سال پیش است. اسپادریل های سنتی دارای یک بوم رویه با پنجه و انگشت یک پارچه هستند و در طرفین به کف زیره دوخته شده است. اغلب این مدل ها بندهایی در قسمت دهانه دارند که به دور مچ پا پیچیده شده اند تا کفش ها را محکم در جای خود نگه دارند. اسپادریل های سنتی توسط مردان و زنان پوشیده می شد.

برای دهقانان ، پس از آن کارگران شهری ، این کفش ها محبوبیت زیادی پیدا کرده. به ویژه در سواحل آتلانتیک فرانسه در سرزمین باسک و سواحل مدیترانه اسپانیا از گرانادا تا گیرونا ، جایی که بسیاری از مردم این مدل کفش ها را در ماه های بهار و تابستان می پوشند. کفش های کنف طراحی شده ی متنوعی در حال حاضر به طور گسترده در دسترس هستند. آن ها معمولاً در فرانسه ، اسپانیا و جنوب آسیا تولید می شوند. کفش های کنف مدرن بیشتر برای زنان است ، اگرچه برخی از کفش های مردانه به این سبک ساخته می شوند.

مدل های متنوع
واژه شناسی

اصطلاح اسپادریل فرانسوی است و این کلمه از زبان اکسیتان گرفته شده است که از espardenya در کاتالان یا alpargata و esparteña در اسپانیایی اقتباس شده است. هر دو espardenya و esparteña به نوعی از کفش های ساخته شده با اسپارتو یا همان کنف اشاره می کنند ، گیاه سفت و سخت مدیترانه ای که در ساخت طناب نیز از آن استفاده می شود. نام آن در منطقه باسک، اسپارتینا است.

کف این کفش ها ممکن است صاف یا سکویی شکل باشد که از الیاف طبیعی ساخته شده اند. قسمت بالایی ممکن است تقریباً از هر ماده ای ساخته شده باشد و دارای انگشتان باز یا بسته ، پشت باز یا بسته باشد و می تواند به صورت لغزنده یا با بند به مچ پا بسته شود. هزاران نوع از کفش های کنف را امروزه می توانید پیدا کنید ، از مارک های ارزان قیمت تا مارک های معروف با قیمت بالا.

ورود به آمریکا

کفش کنف در دهه ۱۹۴۰ در ایالات متحده تبدیل به مد شد. شخصیت لورن باکال در فیلم کی لارگو در سال ۱۹۴۸ از اسپادریل های مچ پا استفاده کرد. کفش های کنف پاشنه دار برای اولین بار توسط طراح مد فرانسوی ایو سنت لوران رواج یافت. در یک نمایشگاه تجاری در پاریس در سال ۱۹۷۰ ، او با تولید کننده ی اسپانیایی این کفش ها Castañer تماس گرفت. ایو سنت لوران ماه ها بیهوده به دنبال کسی بود که برای او کفش منف پاشنه دار درست کند. در انهایت این Castañer بود که موفق به تفسیر چشم انداز ایو سن لوران شد و کفش های کنف پاشنه دار را ساخت که یک نوآوری در این زمینه بود و حتی امروزه نیز بر مد تأثیرات خود را باقی گذاشته است.

سبک کفش کنف در ایالات متحده در دهه ۱۹۸۰ به دلیل موفقیت میامی نایس احیا شد – این کفش توسط شخصیت سانی کروکت (با بازی دان جانسون) پوشیده شد. در سال ۲۰۱۳ در فروشگاه های کفش لوکس در شهر نیویورک ، یک جفت از این کفش ها نزدیک به ۵۰۰ دلار قیمت داشت.

بنگلادش تولید کننده ی اصلی

به دلیل هزینه و در دسترس بودن مواد ، کف کفش های کنف معمولاً با رشته های کنف هندی ساخته می شوند. رنگ سفید روشن طبیعی کنف هندی از ویژگی های اصلی طراحی این کفش های مدرن است.

بنگلادش تولید کننده کنف هندی با کیفیت بالا است و به یک مرکز تولید کفی این کفش ها با کیفیت برتر و البته تولید کفش های کنف تبدیل شده است. نود درصد از کل تولید کفش های کنف جهان و همچنین کفی های کنفی در حال حاضر در بنگلادش تولید می شود ، اگرچه برخی از تولیدکنندگان در اسپانیا ، فرانسه و ایتالیا برای پایان دادن به کفش های کنف در آن کشورها ، کفی کنفی از بنگلادش وارد می کنند.

کفش های کنفی در آرژانتین (معروف به آلپارگاتا) ، بولیوی ، شیلی ، کلمبیا ، پاراگوئه و ونزوئلا با کنف وارداتی از بنگلادش مونتاژ می شوند.

ساختار

کفی های کنف معمولاً شامل لاستیک کاملاً یا تا حدی ولکانیزه در زیر کفی های کنف برای کفش های کنف با طول عمر بالا هستند. گاهی اوقات از کف کرپ به عنوان کف خارجی استفاده می شود ، اگرچه در مقایسه با کف های ولکانی دوام چندانی ندارد. کف بافته های کنفی ممکن است شامل پاشنه های چوبی یا فوم EVA باشد.

ساخت این مدل ها به طور کلی پیچیده تر از صندل است. کفی های کنف مهم ترین قسمت هستند. نخ های کنف هندی ابتدا بافته می شوند. سپس این بافت ها بصورت دستی به شکل زیره در می آیند و به صورت هیدرولیکی با حرارت فشرده می شوند تا شکل نهایی را تشکیل دهند و با دوخت عمودی با سوزن های اسپادریل تکمیل می شوند. سپس این زیره های اصلی در زیر خود ولکانیزه می شوند.

بعد از آن است که فوم EVA یا پاشنه های چوبی در محل خود چسبانده می شوند و بافت های کنف بیشتری روی آن پیچیده می شود تا کف پا محکم شود. سپس قسمت های بالایی از سبک های مختلف روی کفی های کنف ساخته می شود تا ساخت کفش کنف تکمیل شود.

هلدینگ لیدل

یکی از مجموعه هایی که کفش های کنفی خوش استایل و شیک تولید می کند، مجموعه ی هلدینگ لیدل آلمان است. کفش های کنف این هلدینگ بسیار سبک است و در طرح های متنوعی ارائه می شود.

اما شما برای دسترسی به این نوع کفش ها چه برای خودتان و عزیزانتان و چه برای فروشگاه خودتان می توانید این کفش های کنف را از مجموعه ی بزرگ امی که وارد کننده ی مستقیم این محصولات است تهیه کنید.

لیورجی

برای خرید کفش های کنفی برند لیورجی آلمان می توانید از طریق لینک هایی که در قسمت زیر مشاهده می فرمایید اقدام کنید. خرید کفش های کنف هم به صورت عمده مقدور است و هم خرده.

امیدوارم که همیشه سالم و سربلند باشید.

0
۰
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

محصولات و برندها

پشتیبانی واتس آپ...
نیاز به راهنمایی دارید؟
پوشاک امی (عرضه مستقیم پوشاک اروپایی)
سلام
به وبسایت امی خوش آمدید.

چطور میتونم کمکتون کنم؟