۱۰ دلیل اساسی در فروش پایین سایت

23 اردیبهشت 1401
10 دلیل اساسی در فروش پایین سایت

۱۰ دلیل اساسی در فروش پایین سایت جواب بسیاری از صاحبان کسب و کار اینترنتی می باشد. یکی از اهداف مهم و ارزشمند راه اندازی سایت، افزایش فروش و بالا بردن سطح درآمد می باشد. با این وجود هستند افرادی که از راه اندازی سایت فروش محصولات و میزان درآمد حاصل از آن رضایت چندانی ندارند.

همچنین هستند افرادی که بازدیدهای سایت را در حجم بالا گزارش داده اند در حالی که محصولات آنها از فروش چندانی برخوردار نیست.

با این مقاله همراه باشید، در ادامه پیرامون این موضوع توضیحاتی ارائه می گردد.

راه اندازی انواع فروشگاه اینترنتی برای عرضه محصولات از سوی کسب و کارهای مختلف به بخشی از فعالیت های فروشندگان تبدیل شده است. فروشگاه های آنلاین و اینترنتی نمونه بارز نفوذ تکنولوژی بر ابعاد مختلف زندگی بشر هستند که باعث تسریع و سرعت بخشیدن کارها و عدم اتلاف وقت و هزینه ها شده است.

فروشگاه های اینترنتی بستر لازم برای رقابت رقبا در حوزه های مختلف کسب و کار را فراهم آورده اند. بنابراین صاحبان فروشگاه ها برای دیده شدن و جذب مشتری و افزایش فروش کالاهای خود باید دست به ابتکار و خلاقیت بزنند تا متفاوت دیده شوند. امروزه مشتریان در فضای مجازی دست به مقایسه می زنند به طوری که با یک سرچ در انواع فروشگاه های آنلاین به بررسی محصولات آنها می پردازند.

۱۰ دلیل اساسی در فروش پایین سایت

رابط کاربری نامناسب چیست؟

آیا کاربر با سایت شما به راحتی تعامل برقرار می کند؟ به عبارت دیگر کاربر به راحتی می تواند از منوی سایت استفاده نماید و به بخش های مختلف سایت دسترسی داشته باشد. وقتی کاربر وارد سایت می شود انتظار دارد بتواند به موارد مورد نیاز خود دسترسی داشته باشد در غیر اینصورت به محض ورود به سایت، سایت را ترک خواهد کرد.

طراحی ضعیف صفحه محصول

اکثر افراد خرید از فروشگاه هایی با دکوراسیون شیک و جذاب را ترجیح می دهند چون این افراد معتقد هستند که چیدمان داخلی فروشگاه و چیدمان محصولات و کالا باعث شده تا آنها تصمیم به خرید بگیرند. بنابراین بسیاری از افراد تا مدت ها به خرید کالا و محصول مورد نظر خود از یک فروشگاه ادامه می دهند چون به نظر آنها دکوراسیون و چیدمان زیبای فروشگاه باعث شده تا نام تجاری فروشگاه در ذهن آنها باقی بماند.

بنابراین صفحه محصولات شما همان ویترین فروشگاه و مغازه شما محسوب می شود بنابراین باید چیدمان آن به گونه ای باشد که کاربر را راغب به خرید نماید. علاوه بر معرفی محصول در صفحه محصولات، باید صفحه فروشگاه اینترنتی شما دارای درج قیمت، تصاویر محصولات، توضیحات لازم در مورد محصول و دکمه خرید نیز باشد.

کاربران تمایل دارند خرید محصولات خود را در یک فروشگاه اینترنتی جامع و کامل انجام دهند به عبارت دیگر کاربران زمان خود را صرف ماندن در یک فروشگاه اینترنتی و جستجو در میان صفحات محصولات نمی کنند. بنابراین وب سایت فروشگاهی شما باید فاکتورهای لازم برای عرضه محصول و جذب کاربر و مشتری را داشته باشد.

قیمت گذاری

برای درج قیمت و قیمت گذاری محصولات باید به قیمت های موجود در وب سایت های رقبا توجه داشته باشید. قیمت مناسب محصولات یکی از مواردی است که مشتریان را جذب محصول و نهایتا خرید می نماید. قیمت گذاری خیلی بالا و قیمت گذاری خیلی پایین فقط باعث کاهش مشتری و پایین آمدن میزان فروش محصولات فروشگاه اینترنتی شما می شود. بنابراین برای قیمت گذاری صحیح محصولات فروشگاهتان حتما با مشاورین حوزه کسب و کار خود مشورت نمایید.

تصاویر محصولات

در حال حاضر عکاسی صنعتی در حوزه های مختلف برای به معرض نمایش گذاشتن محصولات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. به طور مثال اگر صاحب کسب و کار اینترنتی در حوزه پوشاک هستید برای به نمایش درآوردن انواع البسه و لباس موجود در فروشگاه اینترنتی خود باید از عکاسی صنعتی استفاده نمایید.

تصاویر محصولات باید باکیفیت و از زوایای مختلف باشد تا مشتری بتواند محصول مورد نظر را ببیند و در مورد خرید آن تصمیم بگیرد. البته در صورتی که حجم تصاویر زیاد باشد بعد از مدتی با لود پایین سایت روبه رو می شوید. تصاویر محصولات اگر واضح نباشند مشتری قطعا در مورد خرید محصول دچار تردید می شود.

همچنین تصاویر باید نقاط قوت محصول یا کالا را به تصویر بکشد اما نباید فراموش کرد تصاویری که صادقانه نباشد و صرفا برای جذب مشتری باشد، مطمئنا در بلند مدت اثرات منفی خواهد داشت. به طوری که نه تنها باعث جذب مشتری نمی شود بلکه چهره فروشگاه اینترنتی شما در میان مردم یک چهره نامناسب و غیرواقعی خواهد بود.

به نظر برخی از مشتریان تصاویر ضعیف و بی کیفیت بیانگر محصولات بی کیفیت است. البته در نظر داشته باشید که تصاویر محصولات باید بیانگر محصول باشند چون در برخی موارد درج تصاویر غیر واقعی از محصولات باعث شده است تا مشتری بعد از خرید محصول اقدام به برگرداندن محصول به فروشگاه اینترنتی نماید.

برای اینکه از محصولات فروشگاه خود بهترین عکس ها را آماده نمایید می توانید از یک عکاس حرفه ای در حوزه محصولات فروشگاهی مشاوره بگیرید.

پشتیبانی

کاربران با ورود به فروشگاه اینترنتی با سوالاتی روبه رو خواهند شد بنابراین صاحبان کسب و کارها باید بخشی از سایت را به پشتیبانی و پاسخدهی به سوالات کاربران اختصاص دهند. پشتیبانی و درج آن در سایت به شکل های مختلفی از جمله پشتیبانی تلفنی، پشتیبانی آنلاین و… صورت می گیرد.

مراحل مختلف برای خرید

کاربران با ورود به فروشگاه اینترنتی انتظار دارند که خرید محصول مورد نظر خود را با ساده ترین روش و در کمترین زمان انجام دهند. اگر فرایند خرید پیچیده باشد قطعا کاربران به وب سایت های دیگری برای خرید سر می زنند.

در حال حاضر برخی از وب سایت های فروشگاهی از کاربران می خواهند که برای خرید اقدام به ثبت نام در وب سایت نمایند و سپس با ورود به حساب کاربری خود محصول مورد نظر را انتخاب و خریداری نمایند. همین پروسه طولانی و طاقت فرسا باعث می شود که مشتری از خرید منصرف شود و برای خرید محصولات مورد نیاز به سایر فروشگاه های اینترنتی سر بزند.

ارسال سفارشات از طریق پست

اگر کاربر متوجه شود که بعد از خرید محصول مجبور به پرداخت هزینه بالایی برای ارسال سفارش از طریق پست می باشد، مطمئنا از خرید خود صرفنظر می کند. برخی از فروشگاه های اینترنتی هزینه پایین تری برای ارسال سفارشات از طریق پست در نظر می گیرند. گاهی هم برخی از فروشگاه ها هزینه ارسال سفارشات را خود تقبل می کنند. هزینه ارسال سفارشات با توجه به مسافت و وزن بسته محاسبه می شود.

وضعیت سئوی سایت

کاربران در هنگام سرچ محصولات مختلف در اینترنت معمولا به اولین فروشگاه هایی که به عنوان نتایج اول جستجو در گوگل نمایش داده شده اند، وارد می شوند. بنابراین صاحبان کسب و کارها باید سئوی سایت خود را قوی نمایند تا با یک کلیک از سوی کاربران بتوانند در فهرست نتایج اول گوگل قرار بگیرند.

اگر صاحب کسب و کار اینترنتی هستید پس بهتر است از نگاه یک کاربر به وب سایت خود نگاه کنید تا بتوانید نقاط ضعف وب سایت فروشگاهی خود را شناسایی و برطرف نمایید.

مسئله سئو یکی از فاکتورهای ضروری برای رونق کسب و کارهای اینترنتی محسوب می شود. برای اینکه بتوانید رتبه و جایگاه برتری در میان موتورهای جستجو کسب نمایید و میزان ترافیک سایت خود را بالا ببرید و در نتیجه از فروش عالی محصولات برخوردار باشید، باید سئوی سایت شما کاملا حرفه ای و قدرتمند باشد.

سئو دارای دو بخش اساسی است. یک بخش به جایگاه وب سایت شما در میان موتورهای جستجو مربوط می شود و بخش دیگر به ورود بازدیدکنندگان و کاربران و میزان رضایت آنها از فروشگاه شما برمی گردد. برای دیده شدن نیاز به بهینه سازی سایت و استفاده از تأثیرات مثبت سئو در عملکرد و فروش محصولات فروشگاه خود دارید.

پر کردن فیلدهای اضافی برای ورود به سایت

یکی از موارد کاهش فروش محصولات وب سایت های فروشگاهی را باید به اطلاعات درخواستی اضافی نسبت داد. این وب سایت ها از کاربران می خواهند تا تعدادی فیلد از جمله نام، آدرس ایمیل و شماره تماس را پر کنند. البته برای ارسال سفارشات و بسته بندی های پستی یک سری اطلاعات مورد نیاز است. با این وجود برخی از محصولات به صورت دانلودی عرضه می شوند و کاربر پس از پرداخت مبلغ می تواند محصولات را دانلود نماید بنابراین نیازی نیست که مشخصات کاربر در فیلدهای مختلف درج شود.

عدم درگاه پرداخت

درگاه پرداخت اینترنتی یک دغدغه مهم برای بسیاری از کسب و کارها محسوب می شود. خریدهای آنلاین ایجاب می کند که بسیاری از عملیات پرداخت ها به کمک درگاه های پرداخت صورت گیرد. درگاه پرداخت آنلاین به عنوان یک ابزار تجارت الکترونیک امکان انجام تراکنش ها را برای کسب و کارهای کاملا آنلاین فراهم نموده است.

برخی از فروشگاه های اینترنتی دارای درگاه پرداخت نیستند و برخی نیز با وجود درگاه پرداخت، تراکنش های صورت گرفته به وسیله آنها گاها با مشکل مواجه می شود. همین موضوعات باعث انصراف کاربر از خرید محصولات حتی پس از بستن سبد خرید می شود.

با همه این توضیحات درگاه های پرداخت بانکی نقش مهمی در پردازش معاملات بین مشتری ها و صاحبان کسب و کارها ایفا می کنند. صاحبان کسب و کارها برای انتخاب درگاه پرداخت باید بسیار دقیق باشند چون مشتری ها نمی خواهند اطلاعات بانکی خود را در سایت های ناامن وارد کنند بلکه کاربران همواره سعی می کنند واریزی های مربوط به خریدهای خود را صرفا از طریق درگاه هایی انجام دهند که از امنیت کافی برخوردار هستند.

0
۰
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

محصولات و برندها

پشتیبانی واتس آپ...
نیاز به راهنمایی دارید؟
پوشاک امی (عرضه مستقیم پوشاک اروپایی)
سلام
به وبسایت امی خوش آمدید.

چطور میتونم کمکتون کنم؟