۹ راهکار برای تغییر دادن سایز لباس

11 اسفند 1400
راهکارهای تغییر سایز لباس

۹ راهکار برای تغییر دادن سایز لباس ها موضوعی است که در این مقاله به ان می پردازیم. با سر زدن به کمد لباس ها گاهی دلمان می خواهد لباس های چند سال قبل و لباس های قدیمی را بپوشیم تا هم حال و هوای استایلمان تغییر کند و هم بدون صرف نمودن مبلغی برای خرید لباس های نو، بتوانیم لباس های قدیمی نسبتا نو خود را دوباره بپوشیم.

سری به کمد لباس ها بزنید

closet - کمد لباس

اما گاهی شادی زیاد دوام نمی آورد به طوری که با اقدام به پوشیدن لباس های قدیمی خود متوجه تنگ بودن آنها می شوید. حالا چیکار باید کرد؟ لباس هایی که بیشتر از دو سه بار به تن نکرده اید و در حالی که هنوز نو و زیبا هستند باید در کنج کمد بمانند و بلااستفاده شوند؟

آیا راهی برای استفاده دوباره از این لباس های تنگ و فیت وجود دارد؟ تا جایی که می دانیم مادرها و مادربزرگ ها لباس های بچه های بزرگتر را برایمان با چند کوک زدن کوچیک می کردند تا بتوانیم دو سه سالی از آن ها استفاده کنیم.

با این مقاله همراه باشید در ادامه به ۹ راهکار برای تغییر دادن سایز لباس ها اشاره می کنیم.

نه راهکار برای تغییر دادن سایز لباس

چگونه سایز لباس را بزرگتر کنید؟ چه کاری انجام می دهید زمانی که متوجه می شوید که لباس مورد نظر شما از نظر سایز قابل پوشیدن نیست چون با گذشت زمان شما کمی چاق شده اید یا نسبتا به چند سال قبل درشت اندام شده اید؟

تغییر دادن سایز لباس

Change the size of the clothes

خبر خوب این است که شما می توانید یاد بگیرید که چگونه سایز لباس های کوچک و تنگ را تغییر دهید. در این مقاله به ۹ راهکار برای تغییر دادن سایز لباس اشاره می شود. چند روش ساده که بر روی اکثر لباس ها قابل اعمال است می توانید لباس های قدیمی خود را که از نظر اندازه و سایز کوچک شده اند را بزرگ نمایید و لباس مورد نظر خود را دوباره بپوشید.

روش های ساده و کاربردی

روش های ساده و کاربردی برای تغییر سایز لباس

بهترین راه برای ایجاد یک لباس بزرگتر این است که درزهای اضافی لباس را بشکافید. روش های دیگر شامل قرار دادن یک زیپ جانبی، شکاف جانبی یا پانل پارچه ای اضافی است. در این مقاله، شما یاد می گیرید که FinCan لباس را تغییر دهید تا آن را بزرگتر کنید؟

تغییر اندازه لباس های رسمی یا لباس های ساده و معمولی

تغییر اندازه لباسهای رسمی

شما می توانید اندازه بسیاری از لباس های کوچک را تغییر دهید و آنها را بزرگتر کنید، اما نه همه لباس ها. در این موضوع بسیاری از عوامل تاثیر می گذارند به عنوان مثال آیا پارچه های اضافی در درزهای جانبی وجود دارد یا خیر و اینکه لباس مورد نظر شما از چه نوع پارچه ای ساخته شده است.

پیشنهاد این است که لباس های خود را بیش از حد کوچک نکنید تا در صورت لزوم بتوانید دوباره آنها را بپوشید. در اولین مرحله باید از خود بپرسید که لباس شما یک لباس رسمی است یا یک لباس غیر رسمی است؟

تغییر اندازه لباس عروس

تغییر اندازه لباس عروس

لباس های رسمی مانند لباس عروسی و اغلب لباس های مجلسی دارای پارچه های اضافی هستند که به درزهای جانبی متصل شده اند. شما می توانید از آن استفاده کنید. اما موضوع این است که لباس های غیر رسمی مانند سارافان، لباس های ماکسی و مانند آنها اغلب دارای پارچه های اضافی در قسمت درزهای جانبی نیستند.

تغییر اندازه لباس متناسب با نوع پارچه

تغییر سایز لباس با توجه به نوع پارچه

بسته به اینکه پارچه ضخیم باشد یا نه باید در مورد تغییر اندازه لباس تصمیم بگیرید. شما همچنین باید با خودتان صادق باشید و تصمیم بگیرید که آیا شما می توانید لباس را به اندازه کافی تغییر دهید. به طور کلی، Seamstresses حرفه ای می تواند یک لباس را با یک اندازه یا در دو اندازه بیشتر گسترش دهد. آیا می توانید لباس را مناسب کنید اگر شما آن را دو اندازه بزرگتر کنید؟

در نهایت، در نظر بگیرید که چقدر تلاش می خواهید در این تغییر قرار دهید. در این مقاله، شما چند روش را پیدا خواهید کرد که می توانید از آن ها استفاده کنید. برخی از این موارد بسیار پرکاربرد هستند و نتایج بهتر را ارائه می دهند، در حالی که فقط چند دقیقه زمان نیاز دارند.

۹ راهکار برای تغییر دادن سایز لباس ها

نه راهکار برای تغییر سایز لباس

اکثر روش های تغییرات لباس نیاز به یک ماشین دوخت و برخی از مهارت های دوخت پایه دارند. هر چند شما می توانید از دو روش بدون اینکه نیازی به دوخت باشد برای تغییر اندازه لباس استفاده کنید.

شما همچنین باید قبل از انجام هر یک از این روش ها، نوع و سبک لباس خود را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر میخواهید یک زیپ را اضافه کنید، می توانید به راحتی آن را بر روی پارچه بدوزید. البته برخی از پارچه ها مانند knits یا ابریشم ممکن است نیاز به سوزن های خاص و یا دیگر ابزارهای دوخت داشته باشند.

۱_ شکافتن پارچه در قسمت درزها

شکافتن درز پارچه

اگر لباس خود را نزد یک خیاط ببرید، آنها از این روش برای بزرگ کردن لباس استفاده خواهند کرد. این به این دلیل است که آنها پارچه های اضافی در قسمت درزها را به قسمت هایی از لباس اضافه می کنند در حالی که شکل اصلی و سبک لباس را همچنان حفظ می کنند.

روش اول

هرچند این روش بر روی هر لباسی کار نمی کند – تنها برای لباس هایی که دارای درزهای جانبی هستند، کاربرد دارد. همچنین در بعضی از موارد ممکن است که پارچه موجود در قسمت درزها تطبیق زیادی با پارچه لباس نداشته باشد به طوری که شما را با نوارهای عجیب و غریب تر پارچه در امتداد دو طرف لباس روبرو سازد.

بنابراین، قبل از شروع این روش، می توانید دو آزمون انجام دهید. لباس را پشت و رو کنید و  قسمت درز را اندازه گیری کنید. اگر آن قسمت بیش از ¼ “پارچه بود، شما می توانید با خیال راحت این روش را بر روی لباس امتحان کنید.

روش دوم

دوم، به پارچه موجود در قسمت درز لباس نگاه کنید و آن را با پارچه بیرونی لباس مقایسه نمایید. آیا هماهنگی کامل وجود دارد یا پارچه موجود در قسمن درز نسبت به سایر قسمت های لباس تیره تر یا روشن تر است. فرض کنید لباس شما هر دو آزمون را گذراند، بنابراین این مراحل را دنبال کنید تا بتوانید تغییرات را کامل کنید.

   سپس کمر و باسن را اندازه گیری کنید و عدد به دست آمده را بر عدد دو تقسیم کنید. سپس قسمت های کمر و باسن را در لباس اندازه گیری کنید. در نهایت اندازه گیری های لباس را از اندازه گیری های خود جدا کنید تا بدانید که چقدر از درز لباس را باید به عرض لباس اضافه کنید.

۲. اضافه کردن پارچه

اضافه کردن پارچه

اضافه کردن پانل های پارچه به لباس به شما اجازه می دهد تا لباس را به طور قابل توجهی بزرگتر کنید. اما این کار با چالش هایی همراه است. ممکن است پیدا کردن پارچه برای شما دشوار باشد چون پارچه باید دقیقا با لباس شما مطابقت داشته باشد. این روش را بسیاری از خیاطان در مواقع اورژانسی و در مورد لباس عروس به کار می برند.

  بنابراین ابتدا، سینه، کمر و باسن خود را اندازه گیری کنید، سپس این عدد را دو برابر کنید. با کمک اندازه گیری آن مناطق در لباس و اندازه گیری سینه، کمر و باسن می توانید مقدار اندازه پارچه را برای اضافه کردن به لباس پیدا کنید. به عنوان مثال شما به یک نیم اینچ در هر طرف لباس نیاز دارید.

۳_ قرار دادن زیپ جانبی

قرار دادن زیپ جانبی

قرار دادن یک زیپ جانبی ممکن است به نظر دشوار باشد اما این کار سخت نیست و به شما اجازه می دهد تا فقط یک فضای کوچک در منطقه کمر لباس خود اضافه کنید.

لطفا توجه داشته باشید که این روش فقط در مواردی کاربرد دارد که لباس فقط در قسمت کمر به فضای بیشتری نیاز دارد نه در سایر قسمت های لباس. از یک زیپ و یک طول دوخت معمولی برای دوختن یک طرف زیپ به یک طرف درز استفاده کنید. دوختن باید نزدیک به دندان های فلزی زیپ باشد، اما نه خیلی نزدیک که سوزن شما بر روی فلز فرود آید.

۴_ با استفاده از یک شکاف جانبی

استفاده از شکاف جانبی

اگر نگرانی در مورد استایل لباس خود ندارید می توانید با اضافه کردن یک شکاف جانبی، به راحتی فضای بیشتری را در ناحیه لگن و پا به لباس اضافه کنید. شما می توانید از این روش در هر لباسی استفاده کنید.

۵_ اضافه نمودن Gusset

اضافه کردن زیربغل

اگر لباس شما در ناحیه زیر بغل تنگ است و به شما اجازه نمی دهد به طور کامل دست ها را به قسمت بالا حرکت دهید می توانید سعی کنید چیزی را به نام Gusset به لباس اضافه کنید. اگر لباس شما بدون آستین است، می توانید از یک Gusset شکل مثلث استفاده کنید و آن را در سمت چپ در زیر بغل لباس قرار دهید.

البته این روش برای لباس های آستین دار هم کاربرد دارد. با این روش شما می توانید تنگ بودن لباس در ناحیه زیر بغل را در لباس های آستین دار و لباس های بدون آستین برطرف نمایید.

۶_ گسترش WAIS

یکی از رایج ترین مشکلات شما با یک لباس تنگ، کمبود فضا در قسمت کمر است. خوشبختانه شما می توانید این موضوع را به روش های مختلفی حل کنید. شما می توانید یک زیپ را در پشت یا طرف لباس قرار دهید. اگر لباس دارای پارچه اضافی در سمت های جانبی است، شما می توانید درزهای سمت چپ لباس را باز کنید.

همچنین اگر شما نیاز به فضای بیشتری در لباس دارید، می توانید پانل های پارچه را در امتداد هر دو سمت چپ قرار دهید، سپس آنها را به دامن متصل کنید تا آنها کمتر در معرض دید باشند. یک بار دیگر می توانید دستورالعمل های بخش “اضافه کردن پارچه” را برای تکمیل این روش در اینجا دنبال کنید.

۷. کمبود فضای لباس در قسمت باسن

شما نمی توانید پارچه ای را به ناحیه لگن لباس اضافه کنید. بنابراین چاره ای جز خرید یک لباس با اندازه بزرگتر برای خود ندارید.

چگونه لباس را بدون دوختن لباس بزرگتر می کنید؟ در بعضی موارد ممکن است شما بتوانید لباس خود را بدون هیچ دوختی بزرگ کنید.

۸_کشش

لباس های ساخته شده از انواع خاصی از پارچه ممکن است کشش اگر شما این روش را دنبال کنید. این یکی از ساده ترین روش ها برای امتحان است، اما همچنین با نتایج نامشخص نیز می آید. شما ممکن است با یک لباس که به طرز دلپذیر آویزان شود یا از شکل خارج شود، به پایان برسید.

همچنین، برخی از پارچه ها کشش نخواهند داشت. ابریشم، Organza، کتانی بافته شده، Rayon و Organdy، در میان دیگران. انواع پارچه های محبوب که احتمالا کشش شامل هر نوع مواد بافتنی، پنبه، توری کشش، ساتن کشش، مخملی و پلی استر است. شما می توانید سعی کنید لباس خود را به دو روش ساده بکشید.

روش اول

اول این که ماشین لباسشویی خود را برای خنک کردن بر روی درجه سرد قرار دهید و لباس را در داخل آن قرار دهید. چرخه شستشو یا چرخش را اجرا نکنید. در عوض، لباس های مرطوب را در داخل ماشین لباسشویی بگذارید و اجازه دهید آن ها را خشک کند. وزن آب به طور قابل توجهی از لباس خارج می شود.

روش دوم

شما همچنین می توانید لباس را در داخل یک حوله بزرگ و تمیز برای حذف بیشتر آب اضافی رول کنید.شما می توانید در سینک، لباس را قرار داده و مقداری آب سرد همراه نرم کننده مو یا شامپو بچه داخل سینک بریزید. بگذارید لباس چند ساعت خیس بماند.

حالا قسمتی از لباس را که مد نظر شما است، نگه دارید. به عنوان مثال، اگر شما نیاز به فضای بیشتری در ناحیه کمر لباس دارید، دست خود را بر روی هر دو طرف کمر نگه دارید. در این نقاط، در حالی که لباس مرطوب است شما می توانید به آرامی لباس را بکشید.

۹_ قسمت دارت DARTS لباس را حذف کنید

اگر لباس شما ویژگی هایی مانند دارت را شکل می دهد، می توانید این عناصر را حذف کنید. با این حال، حذف این ویژگی در لباس، شکل و سبک لباس را تغییر خواهد داد. بنابراین شما می توانید با خرید یک لباس baggy این موضوع را به پایان برسانید. دارت به نظر می رسد مانند پیچ ​​های کوچک مثلثی به لباس متصل هستند. آنها در لباس ها معمولا در زیر سینه یا در ناحیه کمر قرار می گیرند.

#سایزبندی_لباس_استوک #تغییر_دادن_اندازه_لباس_های_قدیمی #روش_های_تغییر_سایز-لباس_ها

0
۰
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

محصولات و برندها

پشتیبانی واتس آپ...
نیاز به راهنمایی دارید؟
پوشاک امی (عرضه مستقیم پوشاک اروپایی)
سلام
به وبسایت امی خوش آمدید.

چطور میتونم کمکتون کنم؟